Pénteken zárták azt a TIOP pályázati projektet a Pannon Egyetemen, amelynek keretében több mint 4,3 milliárd forint értékben épületeit és laboratóriumait újították fel, bővült az intézmény eszközparkja, szolgáltatásai.
Dr. Friedler Ferenc rektor a zárórendezvényen kijelentette: a fő cél az volt, hogy az egyetem fejlesztési céljait hosszú távon szolgáló minőségi beruházás valósuljon meg. A projektet feszített ütemezéssel kellett megvalósítani, ez sok ember, cég és szervezet kiváló munkájának köszönhetően sikerült.
A projektet Katona András kancellár mutatta be. Kiemelte: az egyetem felépítését leszámítva ez volt a legnagyobb egyösszegű fejlesztés az intézmény életében. Ennek a pénznek egy jelentős részét a Pannon Egyetem székhelyén, illetve több telephelyén hasznosították. A most megvalósított fejlesztések igazi értékét az adja majd, hogy a 2014-20 közötti uniós pénzügyi ciklus pályázataiban előnyt és kiindulási alapot jelent a most beszerzett eszközpark.
A beruházás tovább erősíti a Pannon Egyetem oktatási, kutatási és innovációs potenciálját és szerepét, amelyre - a Közép-Dunántúli Régió oktatási és tudományos központjaként - a nemzetközi szintű minőség, a gazdasági és társadalmi igényekhez történő folyamatos alkalmazkodás és a vidékfejlesztés a jellemző.
A Georgikon Karon, Mérnöki Karon és a Műszaki Informatikai Karon 11.500 m2 terület újult meg, ebből 10.350 m2 Veszprémben, 1.150 m2 pedig Keszthelyen. Bővült és megújult az egyetem oktatási-, kutatási-, szolgáltatási infrastruktúrája. Növelték az intézményi gerinchálózat kumulatív sávszélességét és a hálózati hozzáférési pontok számát. A Műszaki Informatikai Kar „I” jelű épületében Kutató Fejlesztő Központ kialakítása, oktatási és kutatási helyiségeket újítottak fel. Keszthelyen a Georgikon Karon Biotechnológiai Oktató és Kutató Központ, Bioinnovációs Kutató és Szolgáltató Központ jött létre, laboratóriumokat és oktatási-kutatási helyiségeket újítottak fel. Az E jelű épületben Hallgatói Szolgáltató Központot hoztak létre.