Az ötéves időtartamra tervezett közös munka első lépcsőjeként az intézmény alapképzésében részt vevő tájépítész hallgatók látogattak szerdán Veszprémbe, hogy a Kolostorok és kertek parkban és a város hét másik pontján kijelöljék munkaterületüket.
Elsősorban azt vizsgálják, hogy a város gyepfelületeit milyen fenntartási technológiával gondozzák jelenleg, illetve milyen lehetőségekkel lehetne hatékonyabban, a városi biodiverzitást jobban szolgálva végezni ezt a munkát. Szeretnék elérni azt is, hogy a város lakói jobban magukénak érezzék a zöldterületeket és maguk is bekapcsolódjanak azok fenntartásába, gondozásába.
A nyolc mintaterületen 4 négyzetméteres területeket jelöltek ki, ahol érintetlenül hagyják majd a gyepet, vizsgálják az élőhely változását. A kaszálások számának jelentős csökkentésével a fenntartási költségek is csökkenthetők, ezek az erőforrások átcsoportosíthatók más, nagyobb odafigyelést igénylő munkálatokra, például a Margit-romoknál található rózsakertre vagy a faápolásra. A referenciaterületeken egy természetesebb virágos rétet idéző gyepfelületet találnak majd a város parkjaiban sétálók.
Báthoryné Nagy Ildikó Réka, a Szent István Egyetem Tájépítészeti és Településrendezési Karának egyetemi docense elmondta, hogy a kísérlet Magyarországon egyedülálló, Németországban azonban már húszéves hagyománya van ennek a kertészeti gyakorlatnak.