"A Veszprémi Állatkert uhu tenyészpárja évről évre szaporulattal örvendezteti meg az állatkertészeket, ami a faj természetvédelmi státuszára való tekintettel rendkívüli jelentőséggel bír. Idén tavasszal egy példány nagy fülesbagoly kelt Állatkertünkben, mely szépen cseperedik, nevelésében mindkét szülő szerepet vállal. A fiókát az Állatkert állatorvosa egyedi azonosítóval, mikrochippel látta el, és az előző évekhez hasonlóan a megfelelő életkor elérését követően repatriálásra kerül majd. Az új élőhelyének kiválasztása a természetvédelmi szempontok figyelembevételével, természetvédelmi őrök segítségével történik.
Az uhu az egyik legnagyobb testű bagolyfaj, Magyarországon fokozottan védett és ritkaságnak számít. A hazánkban költő párok számra évről-évre kis mértékben növekszik, melyhez hozzájárul a faj sikeres betelepítése az eredeti költőhelyeire, amiben a Veszprémi Állatkert minden évben részt vesz.
Az uhu éjjel jár táplálék után, kiváló látással és hallással rendelkezik, mely segíti a zsákmány elejtését. Táplálékát főként madarak és kisebb emlősök alkotják, melyeket horgas csőrével könnyedén elejt ez a nagyméretű ragadozó madár. Kerüli az emberek közelségét, a nehezen megközelíthető sziklás területeket kedveli, melyeket elszórtan fák borítanak fészkelő helyet és táplálkozási lehetőséget biztosítva számára.
A Veszprémi Állatkert uhu fiókáját a Fejes-völgyi bagolyröpdében tekinthetik meg látogatóink"- írta a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében az állatkert.