A brit közszolgálati média weboldalán azt írja, hogy a jelentés szerint az orosz doppingrendszer 2011 óta működött, és érintettek voltak a 2012-es londoni és a 2014-es szocsi játékokon résztvevő sportolók is.
A Doppingellenes Világszövetség (WADA) vizsgálata szerint az orosz sportminisztérium "irányította, szervezte és felügyelte" a sportolók vizeletmintáinak manipulálását.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Thomas Bach szerint a vizsgálat eredménye "sokkoló és példátlan támadás a sport egésze és az Olimpiai Játékok ellen", és kijelentette, hogy "az elérhető legszigorúbb büntetést" alkalmazzák az érintettekkel szemben. A NOB kedden dönt arról, hogy milyen előzetes intézkedéseket és szankciókat érvényesít az augusztus 5-én induló riói játékok előtt.
A jelentés hivatkozik az orosz nemzeti anti-dopping szervezet korábbi vezetője, Grigorij Rodcsenkó állításaira, melyek szerint ő maga több tucatnyi sportolót látott el anyaggal a 2014-es szocsi olimpia előtt, és ebben az orosz titkosszolgálat segítette. Állítólag kidolgoztak egy módszert, amivel felnyithatják és visszazárhatják az elvileg atombiztosan plombált vizeletmintákat, hogy azokat tiszta vizelettel helyettesítsék. A vizsgálóbizottságot vezető kanadai jogász professzor, dr. Richard McLaren az állítólag "bevédett" sportolók vizeletmintáit tartalmazó fiolákat bevizsgálásra Londonba küldte, hogy kiderítsék: található-e bármilyen csalásra utaló jel, mikrokarcolás az üvegcséken. McLaren állítása szerint "az üvegcsék 100 %-a sérült volt", de a sérüléseket csak akkor fedezhették fel, ha a módszer ismeretében kifejezetten keresték őket.
Richard Conway, a BBC sporttudósítója szerint "a helyzet sokkal rosszabb, mint amire számítottunk. Beleolvashattam a jelentésbe, és az 580 pozitív eredmény elcsalásáról szól több mint 30 sportágban. Beléptünk a James Bond-szintű kémsztorik világába."
A BBC által megkérdezett brit olimpikonok leginkább a szabályokat tiszteletben tartó orosz sportolókat sajnálják, mert "mostantól ha egy orosz sportolóra nézel, arra fogsz gondolni, hogy ő is a [csaló] kisebbséghez tartozik".
Hogy mennyire komoly az ügy, azt a BBC cikkének záró sorai is jelzik, melyek szerint "az a kevés orosz sportoló, akik bizonyítani tudják, hogy tiszták, részt vehetnek a riói játékokon a Nemzetközi Olimpiai Bizottság zászlaja alatt."