A kvótanépszavazáson összesen 3 362 244-en szavaztak nemmel arra, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül előírja nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését. Ez az összes szavazat 98%-a.
„A négy Veszprém megyei választókerületben az országos átlag felett vettek részt az október 2-i népszavazáson, amely jól mutatja az itteniek tudatosságát, és elszántságát. Fényes, és történelmi eredmény született, hiszen soha ennyien sem Veszprémben, sem pedig országosan egy kérdésben nem nyilvánítottak azonos véleményt”- mondta Német Szilárd, aki köszönetét fejezte ki a voksolásokért.
A Fidesz alelnöke úgy látja, hogy az emberek egybehangzó akaratával egy új, és támogató egység született, amely kiáll Magyarország szuverenitása mellett. Azzal, hogy ennyien a pártok felett egy irányba szavaztak, egyértelművé vált, hogy az emberek nem kérnek Brüsszel erőszakos betelepítési politikájából - mondta.
Az alelnök szerint az emberek nem csak azt üzenték meg az Európai Unió vezetésének, hogy a magas biztonsági kockázatokkal járó kényszerbetelepítésből nem kérnek, hanem azt is, hogy Brüsszel nem jár jó úton, ha a gazdasági és népesedési problémákat migrációval próbálja megoldani.
Mivel a nemek és a részvétel aránya ilyen magas volt, ezt a magyar alaptörvényben is rögzíteni kell – hangsúlyozta Németh Szilárd. „Ennek lényege, hogy csoportosan nem lehet majd betelepíteni külföldi állampolgárokat Magyarország területére. Brüsszel semmilyen uniós hivatkozással és jogszabállyal nem telepíthet be senkit az Országgyűlés hozzájárulása nélkül”- hangsúlyozta, majd felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány ehhez hasonló módon a csoportos kiutasítást korábban már megtiltotta.
Ha valaki itt szeretne élni, és megszerezné a magyar állampolgárságot, annak egyénileg kell jelentkeznie a magyar hatóságoknál, amelyek a törvények alapján hoznak majd döntést - emelte ki a fideszes politikus.
Kifejtette, hogy az alaptörvény szövegezésében egyértelművé kívánják tenni, hogy az ország alkotmányos és kulturális identitását tilos megváltozatni. Ide tartoznak majd Magyarország területére vonatkozó szabályok és a népesség összetételével kapcsolatos kérdések is. A Parlament a jövő héten tárgyal az alaptörvény módosításról, november 8-án pedig már döntést is hozhatnak.