A verseny célja alapvetően az irányítástechnika, ezen belül a PLC programozás oktatási színvonalának emelése; az oktatók, hallgatók és az ipari, kereskedelmi szakemberek kapcsolatának erősítése; a korszerű irányítástechnikai berendezések megismerésének elősegítése; a hallgatók közötti versenyszellem és kooperáció kialakítása; a hallgatói munka elismerése.
A versenyen a műszaki felsőoktatási intézmények BSc vagy MSc képzésében résztvevő, nappali tagozatos, aktív státusszal rendelkező hallgatói vehettek részt. Intézményenként legfeljebb két csapatot nevezhettek, csapatonként maximum három fővel. Két csapat nevezése esetén a csapatoknak eltérő gyártójú PLC-vel kellett indulniuk.
A verseny első 3 helyezettje között a támogatók által felajánlott értékes tárgynyereményeket, illetve pénzjutalmat osztottak ki. Az 5. és 6. helyet a Szegedi Tudományegyetem csapatai szerezték meg, a 4. helyen végeztek hallgatóink a veszprémi Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karáról (Heilinger Tamás, Kiss Levenete, Szabados Dávid) a 3. helyen a Pécsi Tudományegyetem hallgatói szerepeltek. A második helyen szintén a Szegedi Tudományegyetem jeleskedett, az első és legkiválóbb pedig az Óbudai Egyetem csapata volt.
A verseny megvalósulását és az értékes tárgynyereményeket 19 szponzor támogatta.