Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

200 ezer forintos gombát termesztenek Keszthelyen

2017. április 11. 14:58 // Forrás: hirado.hu
Ezt a gombát sosem keverik trágyába. A kincset érő kalaposért, kilogrammonként akár 200 ezer forintot is adnak. 17 év után a keszthelyi Georgikon Kar mintaültetvényén francia fekete szarvasgombát találtak. A Pannon Egyetem Növénytudományi és Biotechnológiai tanszékének irányításával még 2000-ben több növényfajra oltottak spórákat. Most végre kézzelfogható eredmény is van – hangzott el a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Magyarországon nekünk sikerült először francia fekete szarvasgomba-termőtesteket termelni – mondta dr. Szeglet Péter egyetemi docens.

Ezek nem őshonosak Magyarországon. Keszthelyen 2000-ben telepítették az ültetvényt.

A gombát azért nehéz megtalálni, mert a föld alatt van. Régen a gombakeresők felkapálták azoknak a fáknak a tövét, ahol gyaníthatóan volt szarvasgomba. Figyelték a gombaszúnyogok rajzásfelhőjét, disznókat vittek magukkal, mert azok ösztönösen keresik a gombát az illata alapján, ma pedig már keresőkutyákat használnak – tette hozzá.

Ez az egyik legértékesebb gomba. Ennél az isztriai fehér szarvasgomba ami drágább, de hát az van Magyarországon, az nem akkora szenzáció. Ezt viszont sikerült meghonosítani. Nem akkora mértékben, hogy ebből üzleti siker legyen, de a honosítás immár kétségtelenül eredményesnek tekinthető – szögezte le.

vehir.hu
további cikkek
MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30 Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott 2018. november 5-én a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat megnyitó ünnepségén az MTA Székházában Győri István professor emeritus Eötvös József-koszorú elismerésben részesült. 2018. november 20. 14:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.