Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bionanotechnológiás kutatások az egyetemen

2017. szeptember 15. 11:49
Bionanotechnológia kutatások indulhatnak a Pannon Egyetemen a betegségek hatékony kimutatása, újfajta hatóanyagok kifejlesztése és bioinspirált intelligens nanoanyagok előállítása érdekében.

A Pannon Egyetem a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül „Stratégiai K+F műhelyek kiválósága” tárgyú felhívás keretében GINOP-2.3.2-15-2016-00017 azonosító számon regisztrált és 2016. március 7-én támogatási kérelmet nyújtott be, amelyet a támogató 2016. augusztus 1. napon kelt támogatói döntés szerint 765 433 580 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesített. Jelen pályázatot a Pannon Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia Természettudományi Kutatóközponttal közös konzorciumban valósítja meg. A GINOP-2.3.2-15-2016-00017 azonosító számú projekt a „Bionanotechnológiai kutatások betegségek hatékony kimutatása, újfajta hatóanyagok kifejlesztése és bioinspirált intelligens nanoanyagok előállítása érdekében” címet viseli. A projekt megvalósítása 2016. szeptember 1-én indult és 2020. augusztus 31-én zárul.

A konstrukció átfogó célja egy nemzetközi szinten is versenyképes bio-nanotechnológiai tudásközpont létrehozása, amelynek működését korszerű kutatási infrastruktúra támogatja.

A konkrét tudományos eredményeken túlmenően a tervezett projekt legfontosabb elvárt eredményeinek az alábbiakat tekintjük:

  • Az MTA Transzlációs Glikomika Lendület Kutatócsoport hosszú távú működésének biztosításával és tevékenységének integrálásával a PE MÜKKI szervezetébe, valamint a PE Mérnöki Karával és az MTA AKI veszprémi telephelyével való intenzív együttműködés eredményeként létrejön egy nemzetközileg versenyképes bio-nanotechnológiai tudásbázis.
  • Kiemelkedő minőségű publikációs tevékenységben tükröződő, nemzetközi visszhangot kiváltó tudományos eredmények születnek.
  • A részt vevő intézmények hazai és nemzetközi együttműködési hálózata jelentősen bővül, ami lehetőséget teremt fokozott bekapcsolódásukra az európai KFI pályázatokba.
  • A tudásközpont hatékonyan közreműködik a tudományos utánpótlásképzésben, magasan képzett szakembereket képez a hazai KFI kutatóhelyek számára.
vehir.hu
további cikkek
MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30 Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott 2018. november 5-én a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat megnyitó ünnepségén az MTA Székházában Győri István professor emeritus Eötvös József-koszorú elismerésben részesült. 2018. november 20. 14:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.