17°C
17°C

VEDAC-sikerek Gödöllőn

2024. május 10. 13:16 // Forrás: VEDAC
Honti Marcell és Szemán Kitti is ob-ezüstöt szerzett, remek VEDAC-os eredmények születtek a gödöllői toplista versenyen is.

Két rangos eseménynek is otthont adott Gödöllő, a 10.000 méteres magyar bajnokságnak, valamint a MATE-GEAC toplista versenynek, ahonnan a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói sem hiányozhattak.

Az ob-n két VEDAC-os érem is született: Honti Marcell másodikként végzett az U23-as mezőnyben, s a 31:32:54-es idejével abszolútban is az előkelő nyolcadik helyezést szerezte meg.

Honti Marcell a dobogó második fokára állhatottHonti Marcell a dobogó második fokára állhatott

Szemán Kitti ugyancsak ezüstérmet érdemelt ki az U23-as korcsoportban, s a 40:04:12 perccel a felnőttek között a tizenkettedik lett.

A MATE-GEAC toplista versenyen Lents Barnabás férfi 800 méteren erős mezőnyben, szép egyéni csúccsal második helyen ért célba 1:54.27 perccel a magyar bajnok Huller Dániel mögött. Ugyanitt Balogh Attila az ötödikként zárt (2:01.16).

Női 800-on Bálint Laura jó versenyzéssel szintén második lett (2:20.83) a fedettpályán 1500 méteres bajnoknő, Muszil Ágnes mögött. Az U14-es korcsoportban Varga Szonja biztos győzelmet könyvelhetett el 600 méteren (1:40.78). A gyermek korosztályban, szintén 600 méteren pedig Bajai Médea szerzett bronzérmet remek futással (2:00.66).

A gerelyhajítók is kitettek magukért. Tombor Kristóf megnyerte az ifik vetélkedését 62.56-os új egyéni csúccsal és egyre közelebb kerül a hőn áhított korosztályos világverseny kvalifikációjához. Ugyanitt Mátyás Gergő szintén egyéni csúccsal a negyedik (51.78) lett.

A serdülőknél Esső Ádám szerzett ezüstérmet 45.79-cel, míg klubtársa Dávid Botond a negyedik, Szűcs Olivér a hetedik lett.

A serdülő lányoknál két VEDAC-os dobogóra állhatott: Ilowski Zolna 34.70 méterrel mindenkit megelőzött, míg Gáspár Nóra a harmadik helyet érte el (29.90).

Eredmények

10000 méteres magyar bajnokság
Férfi. Felnőtt: 8. Honti Marcell 31:32:54. U23: 2. Honti Marcell Női. Felnőtt: 12. Szemán Kitti 40:04.12. U23: 2. Szemán Kitti.

MATE-GEAC toplista verseny
Férfi. 800: 2. Lents Barnabás 1:54.27, 5. Balogh Attila 2:01.16. Ifjúsági. Gerelyhajítás: 1. Tombor Kristóf 62.56, 4. Mátyás Gergő 51.78 (PB). Serdülő. Gerelyhajítás: 2. Esső Ádám 45.79, 4. Dávid Botond 44.33, 7. Szűcs Olivér 35.86.

Női. Felnőtt. 800: 2. Bálint Laura 2:20.83. Serdülő. Gerelyhajítás: 1. Ilowski Zolna 34.70, 3. Gáspár Nóra 29.59. Újonc. 600: 1. Varga Szonja 1:40.78. Gyermek. 600: 3. Bajai Médea 2:00.66.