//
Zoltán névnap

Kupagyőztes a Veszprém! / MKB Veszprém KC-Pick Szeged 32:23 (16:9)

2009. április 19. 8:38
32:23-ra legyőzte a Veszprém a nagy rivális Szegedet, s elhódította a Magyar Kupát. Exkluzív interjúk!

A Veszprém 18. alkalommal hódította el a sorozat trófeáját, miután a döntőben imponáló magabiztossággal verte legnagyobb honi riválisát, a Pick Szegedet. Az MKB diadala egy pillanatra sem forgott kockán. Rendkívül hatékony védekezsésének, s kreatív támadójátékának köszönhetően kiütötte a a kupa címvédőjét. Peric, Eklemovics és Vujin világklasszis játékkal rukkolt elő, miközben a túloldalon csak a román Ghionea nyújtott átlag felettit.

A mérkőzés előtt történt

Köszöntjük olvasóinkat a budapesti Syma-csarnokból, a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének helyszínéről.

A csarnok környékén rengeteg veszprémi rajongóba botlottunk, MKB-mezes kézilabda-barátok hangjától volt hangos a bejárat előtti tér.

Jelenleg a bronzmérkőzés zajlik, ahol a 16:10-es félidőt követően 20:13-ra vezet a Gyöngyös az FTC ellen. A Fradi kapuja mögött szurkol a gyöngyösiek mintegy 50 fős, rendkívül lelkes szurkolótábora, akik láthatóan elnyerték a veszprémi drukkerek szimpátiáját. A két kórus az imént együnt skandálta az "Éles Józsi a legnagyobb király" rigmust. Mint ismeretes a korábbi első számú bakonyi kedvenc jelenleg a Heves megyeiek vezetőedzője.

Időközben a kispadok mögött feltűntek az MKB VKC játékosai és edző, vezetői is, valamint szinte mindenki a honi kézilabda életből. A volt FOTEX és Pick játékos, Mezei Richárd és a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára, Sinka László is a pálya mellől figyeli a harmadik helyért zajló összecsapást.

A Gyöngyös gárdája indulhat jövőre a KEK-ben, miután 29:22 arányban - magabiztosan és megérdemelten - verték a Ferencvárost. A sárga-kék mezesek gy ünnepelnek, mintha elhódították volna a trófeát. A 3. és 4. helyezettek hamarosan át is vehetik az őket megillető medálokat.

Az MKB Veszprém KC-Pick Szeged finálét élőben 12:45-től élőben közvetítjük. Addig is folyamatosan jelentkezünk fotókkal, helyszíni beszámolóval.

Javában zajlik a bemelegítés. A mieink arcáról jókedv és elszántság sugárzik. A nézőtér is egyre jobban megtelik. Peric kapuja mögött már többszáz pirosmezes, MKB-sálas szurkoló "hangol". Kijelenthető, hogy nemcsak, hogy többen vannak a Mocsai-csapatért szorítók a nagy rivális rajongóinál, de lényegesen hangosabb is a bakonyi tábor.

Most került a sajtósok kezébe a meccs hivatlos jegyzőkönyve, mely szerint Sesum marad ki a magyar bajnokcsapatból.

Közvetítés

Óriási tapsvihar közepette vonultak be a mérkőző felek.  A csaptok bemutatása zajlik, a veszprémiek lényegesen nagyobb ovációban részesültek. Felcsendült a Himnusz. A mieink kékben, az ellenfél fekete-fehérben a parketten.

I. félidő:

2. perc: Jól védekezünk, a közönség passzívot reklamál. Krivokapics durrant mellé. Vilovski lövi az első gólt. Petrea azonnal egalizál, 1:1.

4. perc: Ismét nálunk az előny. Bravó, Nikola! 2:1 Petrea kap sárgalapos figyelmeztetést. Vujin lövése után 3:1.

5. perc: Peric véd hatalmasat. Krivokapic egygyors ellentámadás végén teszi szorosabbá a meccset 3:2.

6. perc: Ilyés talpról hatalmas gólt lő Puljezevicsnek, 4:2.

7. perc: Andjelkovic hámozza át magát a veszprémi falon,  s a befejezése is jó, 4:3.

8. perc:  Vujin lövés nem talál a kapuba. Egy jó labdaszerzés után Eklemovics viszont már nem hibázik 5:3. Peric ismét véd. Az ő nevét skandálja a publikum "piros" része.

9. perc: Lapcevic is feliratkozik a gólszerzők közé, 6:3.

11. perc: Andjelkovic fölé pattintja a játékszert.Vujin viszont belövi, 7:3. Ollézik a bakonyi szurkolótábor.

13. perc: Peric hárítja Osmajic próbálkozását, majd Zvizej lövését blokkolja a balszélről. Zúg a "Peric, Peric". A szegedi "fanok" továbbra is csendesek.

15.perc:  Krivokapic lő a balátlövő helyéről, 7:4.

16. perc:Eklemovics mattolja Puljezevicset, majd Ilyés is "becsenget". 9:4. Zúg az "Építők". Vladan Matic időt kér.

18. perc: Eklemovics talpról durrant a szegedi kapuba, 10:4. A Tisza-partiak teljesen tanácstalanok a veszprémi fal előtt. Lushnikov kap kétperces kiállítást. Peric véd, Perez is a pályán.

19. perc: Iváncsik Tamást is kiküldik kétpercre. A játékvezetők szerint szabálytalanul szerelte a meglóduló Ghioneát. A megítélt büntetőt Zvizej értékesíti, 10:5.

20. perc: Mocsai-mester is kikéri idejét. Vujin emberhátrányban sem hibázik. Zvizej viszont igen. Előbb Vujint, majd Pericet élteti a publikum, 11:5.

21. perc: Ghinea meglódul, 11:6.

22. perc: Vilovski lövi a 12. MKB-gólt. 12:6. Zubai lentmarad, Stamate a pályán beállóban.

23. perc: Iváncsik Tamás villámléptekkel viszi a labdát, Puljezevics tehetetlen vele szemben, 13:6.

25. perc: Eladjuk a labdát. Vujin azonban megszerzi a játékszert az induló Zvizej elől. Perez is "pihenhet" két percig.

26. perc: Iváncsik Tamás labdát csen, s egészen a kapuig száguld vele, 14:6.

27. perc: Peric emberhátrányban is háírtja Ghionea kísérletét, a kipattanót azonban belövi Katzirz, 14:7.

28. perc: Ghionea ezt már nem hagyja ki,  14:8.  Majd Zvizej kap kiskiállítást. Vujin ragaszt egy bombát a kapuba, majd a vállához kap. 15:8

29. perc: Ghioneának hagytunk túlzottan nagy helyet, 15:9. Támadásban eladjuk a játékszert.

30. perc: Zubai, támadófalt. Vujin a dudaszó pillanata előtt szerzi együttese 16.  találatát. A szünetben: 16:9.

Eddig egyértelműen jobbak vagyunk a Picknél. Peric 53%-os hatékonysággal védett, a túloldalon Puljezevic teljesítménye 30%.

II. félidő:

A második játékrészben Gulyás is beáll.

31. perc: Ilyés lő hatalmasat, 17:9.

32. perc: Katzirz lövését blokkolja Dejan Peric. Gulyás ejtése pontatlan a túloldalon.

33. perc: A sérült Vadkerti hangosan intstruálja társait a pálya mellől. Laluska döngöli a földbe Ilyést. Vujin pedig átlövi a szegedi falat, 18:9.

34. perc: Laluska lövése talál utat a kapuba, 18:10.

35. perc: Puljezvics tornázza ki Vujin löketét, majd kollégája hárít a másik térfélen. Vujin tarthatatlan, 19:10.

36. perc: Andjelkovic is eredményes, 19:11. Miként Vilovski is 20:11. Gulyás azonban a szegedi portásba bombázza a ziccert.

38. perc: Ilyés a gólszerző, közte tíz!!! A publikum rászámol a csongrádiakra! Zúg az "Indul a busz" rigmus. Marjanac a szegedi kapuban.

39. perc: Vujin a fiatal szerb hálóört is becsapja, 22:11. Kétszer annyit lőtt a Mocsa-legénység, mint riválisa.

40. perc:  Iváncsik Gergő pontatlanul céloz.

41. perc: Perez Marjanac lábát találja el.

42. perc: Petrea töri meg a szegedi gólcsendet, 22:12.

43. perc: Stamate lebdát szerez, indítja Ghioneát, aki a gólvonal mögé juttatja a játékszert. 22:13. Eklemovics könnyedén jár túl Marjanac eszén, 23:13.

44. perc: Putics is a pályán, irányítóban. Stamate nevéhez fűzödik a 14. Pick-gól.

45. perc: Perez kapura tartó labdáját lábbal védi Marjanac. Ghionea ismét eredményes, 23:15.

46. perc: Perez góljára Petrea felel. 24:16

47. perc: Marko Vujiné a 25. bakonyi gól. Lapcevic kétperces kiállíást kap.

48. perc: Perez emberhátrányban fejezi be eredményesen a gyors ellentámadást. A szituáció megismétlődik a balátlüvő kísérlete azonban Marjanacnál hal el. 26:16

50. perc: Vilovski halássza el a labdát, a szegedi kapu előtt azonban hibázik. Nem úgy Petrea, 26:17.

51. perc: Putics bejátszása nem jut el Vilovskihoz, Peric azonban hárít a gyors kontra után. Mocsai Lajos is időt kér. Ünnepel a mieink szurkolótábora, a szegediek viszont nem teszik ugyanezt.

52. perc: Putics kísérletét is siker övezi, 27:17. Peric ezúttal lábbal hárít, Ghionea ismét belövi, 27:18.

53. perc: Gulyás nagyon becsapja Marjanact. Gyönyörűen csavarja el a labdát a szerb mellett.

54. perc: Katzirz lövését blokkoljuk. A közönség már a "kupagyőztest" élteti. Liszkai beáll, s rögtön hárítja Ghionea löketét.

55. perc:  Markovic is a pályán. Bravó, Perez! 29:18. Zubai lövi az első gólját, 29:19.

57. perc: Ilyés kap kisbüntetést. A Pick román jobbszélsője kozmetikázza az eredményt. 29:20

58. perc: Putics-Zvizej párbaj, 30:21, Gulyás gyönyörűen csavar, 31:21.

59. perc: Liszkai a labda útjának végállomása. Perez elképesztően magasra ugrik, 32:21.

60. perc: A veszprémiek Cozma nevét skandálják. Ghionea a legjobb szegedi, 32:22. Petrea jól lő a lefújás pillanatában. De ez már nem számít. A végeredmény 32:23.

Budapest Bank Magyar Kupa, döntő:
MKB Veszprém KC-Pick Szeged 32:23 (16:9)
Budapest, Syma-csarnok, 3100 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Veszprém: Peric – Iváncsik T. 2, Vilovski 3, Lapcevic 1, Lushnikov, Ilyés 4, Iváncsik G.
Csere: Liszkai (kapus), Eklemovics 5, Vujin 9 (1), Gulyás 2, Perez 4, Putics 2, Markovic.
Vezetőedző: Mocsai Lajos
Szeged: Puljezevics – Ghionea 8 (2), Krivokapic 2, Andjelkovic 2, Zubai 1, Petrea 5, Zvizej 2 (1). Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Laluska 1, Osmajic, Katzirz 1, Stamate 1, Nenadic.
Vezetőedző: Vladan Matic
Kiállítások: 10, ill.: 2 perc
Hétméteresek: 1/1 , ill. 3/3

A 2008-2009-ES MAGYAR KUPA-GYŐZTESE AZ MKB VESZPRÉM KC!!!

Különdíjasok:

Az MK legjobbja: Valantin Ghionea (Pick Szeged)
A legjobb kapus: Dejan Peric (MKB Veszprém KC)
A torna gólkirálya: Marko Vujin (MKB Veszprém KC)

Mérkőzés utáni nyilatkozatok

Mocsai Lajos: – Fantasztikus napot fogott ki a Veszprém. Peric 50% felett teljesített, s fantasztikus volt a védelmünk, s nagyon kreatív a támadójátékunk. Külön kiemelném a közönséget, akik fantasztikusan buzdítottak minket. Ha így fog tovább dolgozni a csapat, akkor ennél is többre lehet képes. Gratulálok a csapatomnak.

Gulyás Péter: – Fantasztikusan játszott a csapat. Ez egy nagy csapat. Itt mindenki szereti a gárdát, s mi is nagyon szeretjük a közönséget. Rendkívül boldog vagyok.

Marko Vujin: – Nagyon készültünk erre a meccsre, s örülök a csapat teljesítményének. Közel jártunk a csúcsformához.

Eklemovics Nikola: – Nagyon szerettük volna visszaszerezni a kupát, s nagyon örülök, hogy ez sikerült, Tíz éve élek Magyarországon. Öt évet töltöttem Szegeden és ugyanennyit Veszprémben, de ekkora különbség még sosem volt kupadöntőn a két csapat között. Örülök, hogy ez sikerült. Szeretnénk megnyerni a bajnokságot is. Egy nagyon érdekes év van mögöttünk. Rengeteg szomorúsággal, ugyanakkor sokszor remek játékkal.

Zarko Sesum: – Nagyon jól védekeztünk az egész meccsen, Peric fantasztikus napot fogott ki. Az egész csapat remekül küzdött, s megérdemelten nyertünk. Nagyon boldog voltam, hogy tegnap pályára léphettem. Volt egy kis félsz bennem, de hál' Isten minden rendben volt. Szeretnék minél többet játszani.

Dr. Magyarády Péter: – Nagyon erős csapat benyomását keltettük ma. Egy nagyon magas színvonalú, nívós kézilabdát játszottunk. Véleményem szerint ezt a Veszprémet csak egy csúcsformában lévő Szeged tudta volna legyőzni. Továbbá volt három olyan egyéni teljesítményünk, – Pericé, Eklemovicsé és Vujiné – ami önmagában is elég volt ahhoz, hogy nyerjünk.

Dr. Hunyadfaly Ákos: – Gratulálok a csapatnak. Mindenkinek, akinek szerepe volt ebben a sikerben. Azt, hogy a Magyar Kupát megnyertük, az egy a célok közül. Szeretnénk három mérkőzésen eldönteni a bajnokság sorsát.