Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Hogyan vegyünk céget?

2018. február 26. 16:42
… és szerezzünk hozzá tőkét? Lényegében ezt a feladatot kellett megoldaniuk a Pannon Egyetemen 17. alkalommal megrendezett Tímár László Esettanulmányi Megoldó Verseny résztvevőinek.

A február 24-én kezdődött és jelenleg is zajló 50 órás verseny a Gazdaságtudományi Kar legnagyobb rendezvényeként nemcsak a hallgatóknak jelent izgalmas kihívást, de rendkívül fontos kapcsolatot jelent az iparral, hiszen minden egyes eset egy fontos munkaerőpiaci problémát jelenít meg.

Ez a kép pedig jól beleillik a kar stratégiájába is, miszerint igyekeznek minél szorosabbra fűzni az együttműködést a vállalkozásokkal: „egyre jobban kezd felfutni az Üzleti Tudásközpont működése, a két rendezvény fontos szinergiákat fejt ki, sikeres mini MBA-tanfolyamot tartottunk a Grundfos számára és a székesfehérvári vállalatokkal is egyre szorosabb a kapcsolatunk” – mondta el dr. Kovács Zoltán dékán a verseny hétfői sajtótájékoztatóján. Emellett igyekeznek a középiskolások felé is nyitni, akik vezetőjük révén ugyancsak képviseltetik magukat az esettanulmányi versenyen.

Kovács Zoltán, Gasparetz AndrásKovács Zoltán, Gasparetz András

Ami az idei megmérettetést illeti, a Pannon Egyetem 12 csapata mellett a Miskolci Egyetem, a Debreceni Egyetem, a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem, valamint a révkomáromi Selye János Egyetem hallgatói mérik össze tudásukat és kreativitásukat, miközben ugyanannak a problémának a különböző megközelítése révén egymástól is tanulnak – tájékoztatott Szentes Balázs főszervező.

A hallgatók feladata ezúttal egy cég megvásárlása volt: összesen nyolc eladásra kínált, zömében kis-és középvállalkozás közül választhattak, majd miután eldöntötték, hogy melyikben látnak fantáziát, meg kellett győzniük a befektetői csoportként funkcionáló zsűrit arról, hogy tervüket anyagilag is támogassák. A fiataloknak összesen 24 óra állt rendelkezésére az eset kidolgozására, melynek konkrét terveket is kellett tartalmaznia arról, miként vennék át és fejlesztenék tovább a valóságban is létező cégeket, amelyek között vadhúsfeldolgozó üzem, mosoda, vasöntöde, valamint kozmetikumok és étrend-kiegészítők forgalmazásával foglalkozó vállalkozás is volt.

Zajlik a versenyZajlik a verseny

„Ez egy rendkívül speciális helyzetet teremtett, mert az egyetemi tanulmányaik alatt egy cég megvételének mikéntjeivel nem foglalkoznak a hallgatók – hogy egy kis segítséget kapjanak, a verseny előtt egy rövid előadást hallgathattak meg erről a partnereinktől” – tette hozzá Gasparetz András szervező.

A versenyzőknek azonban nem csak ez jelentett kihívást: idei újításként a tervek vázolásánál nem használhattak prezentációt, úgy kellett meggyőzniük a zsűrit, mintha csak egy munkaebéd közben beszélnék meg az adás-vétel részleteit. Bár ez abszolút komoly helyzet, a szervezőknek volt annyi humora, hogy az elsőre talán kellemetlen meglepetés ellensúlyozásaként egy mémversenyt hirdessenek, amiben a hallgatók őszintén elmondhatták, mit éreztek a technikai eszközök elhanyagolása miatt, amit vasárnap este szintén véleményezett egy külön zsűri.

Jobbra: Szentes BalázsJobbra: Szentes Balázs

S bár a konkrét esettanulmányi verseny eredményeit még nem lehet tudni, a szervezők annyit elárultak, idén is nagyon ötletes megoldások születtek, amelyek a későbbiekben bizonyos mértékben akár realizálódhatnak is.

Bertalan Melinda
Domján Attila
további cikkek
A legek időszakát éli a Pannon Egyetem – hamarosan új rektorral folytathatja továbbra is az élmezőnyben Pannon Egyetem A legek időszakát éli a Pannon Egyetem – hamarosan új rektorral folytathatja továbbra is az élmezőnyben 2023-ban mintha még a csillagok is szerencsésen együtt álltak volna a Pannon Egyetem fölött, a veszprémi felsőoktatási intézmény sorról sorra döntötte meg a saját rekordjait. 2024. február 2. 11:30 Lezárult Az Uniós támogatással megvalósult átfogó INTÉZMÉNYFEJLESZTÉSI PROJEKT A Pannon Egyetemen Lezárult Az Uniós támogatással megvalósult átfogó INTÉZMÉNYFEJLESZTÉSI PROJEKT A Pannon Egyetemen A Pannon Egyetem 2016-ban az EFOP-3.6.1-16 „Intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések” elnevezésű konstrukció keretében sikeresen pályázott és nyert el 955 779 039 forint vissza nem térítendő támogatást az EFOP-3.6.1-16-2016-00015 azonosító számú és „A Pannon Egyetem átfogó intézményfejlesztése az intelligens szakosodás elősegítése érdekében” című projekt megvalósítására. 2022. augusztus 3. 11:03 Kamerákkal felszerelt gép válogatja a hulladékot az egyetemen Kamerákkal felszerelt gép válogatja a hulladékot az egyetemen Hulladékválogató berendezést szerzett be a Pannon Egyetem kutatási célokra. A készüléket csütörtökön mutatták be. 2021. november 26. 12:15 Virtuális nyílt napokat tart a Pannon Egyetem Virtuális nyílt napokat tart a Pannon Egyetem A Pannon Egyetem 2021. február 3-án, szerdán újabb virtuális nyílt nap rendezvénnyel segíti az érdeklődőket a döntésben. 2021. február 2. 12:09

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.