2020. augusztus 3. // Hermina névnap

Völgyi felépült, a HOYA kikapott

A fiatal center, Völgyi Marcell felépült talpsérüléséből, a feljutásról álmodozó HOYA-PE Veszprémnek mégsem sikerült győzelemmel nyitnia az évet a másodosztályú kosárlabda-bajnokságban. Mike McCall Jr. és társai ugyanis hatpontos vereséget szenvedtek szombaton este a fővárosi MAFC otthonában.

Azok után, hogy az óévet vereséggel zárta, szombaton este a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának a naptári évben első, összességében 14. fordulójában egyértelműen győzelem reményében lépett pályára a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém a fővárosi MAFC otthonában.

Fontos megemlíteni, hogy a bakonyiak fiatal centere, Völgyi Marcell majd két hónap pihenő után felépült talpsérüléséből: ismét Mérész Csaba vezetőedző szolgálatába állhatott.

Izgalmas küzdelmet ígért a rangadó első negyede: szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek (10. perc: 18-20). Csakúgy mint a második a játékrészben (15. perc: 28-27). A nagyszünetre nem is jutottak dűlőre a csapatok, amelyek végül 44-44-es egállal vonultak pihenőre.

(archív fotó)(archív fotó)

A második félidőben is folytatódott a parázs derbi: négy perc játék után szintén döntetlen állt az eredményjelzőn (52-52). Ezt követően azonban az egyetemi gárda támadásai rendre csak impotensek voltak, amit könyörtelenül ki is használt a vendéglátó alakulat (75-61).

Körtélyesi Gergelyék igaz, mindent megtettek az egyenlítés, valamint a fordítás érdekében, de ezúttal nem sikerült nekik a bravúr a nagy rivális MAFC otthonában (végeredmény: 91-85).

A feljutásra aspiráló HOYA sorozatban második fiaskóját gyűjtötte be. Füzi Róberték leghamarabb jövő héten szerdán a Salgótarján otthonában javíthatnak majd.

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 14. forduló:
MAFC–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 91-85 (18-20, 26-24, 31-17, 16-24)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Győrffy, Ádám és Bagi.
MAFC: Csapai 8, Tóth 14/9, Harazin 14, Richmond 22/9, Katona 8/6. Cserék: Polgárdy 4, Lakits 5, Misek 6, Bordács 10, Németh. Edzők: Hencsey Tamás és Vittay Ambrus.
HOYA-PE: Szücs 12/6, Körtélyesi 17/3, Czirbus 4, Medve 6/3, McCall 12/9. Cserék: Völgyi 6, Madár 6/6, Kovács 14/6, Füzi 8/3. Edzők: Mérész Csaba és Baksa Szabolcs.

Így értékelte a látottakat

Mérész Csaba, a HOYA-PE Veszprém vezetőedzője: – Gratulálok a MAFC együttesének! Úgy gondolom, izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk. A harmadik negyedben sajnos volt egy ötperces rövidzárlatunk, amit a házigazda könyörtelenül ki is használt, s végül el is döntötte vele a meccset. Ettől függetlenül az élet nem áll meg, holnap mér készülünk is a következő megmérettetésünkre.

Völgyi Marcell, a HOYA-PE Veszprém centere: – Természetesen boldog vagyok, hogy felépültem, és ismét együtt küzdhettem a társaimmal. Azonban másfél hónap kihagyás után egyelőre még sajnos nem sikerült felvennem a tökéletes ritmust a pályán. Sajnálom, hogy vereséggel nyitottuk az évet, de biztosan állíthatom, hogy nem törtünk meg, lelkiismerettel dolgozunk tovább.

Kovács Bálint
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 24. 2020. március 11. 20:30 Nagykőrös, Kossuth Lajos Általános Iskola Nagykőrös HOYA-PE Veszprém 59-96
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 23. 2020. március 6. 19:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium HOYA-PE Veszprém TF-Budapest 83-77
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 22. 2020. február 29. 18:00 Budapest, Bálint Márton Gimnázium MTK HOYA-PE Veszprém 64-89