9°C
9°C

Bécsi Nikolett háromszor is dobogóra állhatott az Európa-kupán

2020. február 18. 21:42
A veszprémi klasszis egy ezüst- és két bronzéremmel tért haza a Horvátországban rendezett kick-box Európa-kupáról.

Február 8-9-én a horvátországi Karlovac városa adott otthont a kick-box Európa-kupának, ahol öt versenyszámban mintegy negyven ország ezerkétszáz versenyzője csapott össze.

Bécsi Nikolett a kétnapos viadalon több kategóriában is tatamira lépett. Point fighting kategóriában, 50 kg-os súlycsoportban elődöntőig jutott, ahol bolgár ellenfelével szemben alulmaradt, így a dobogó harmadik fokára állhatott. Ezt követően 55 kg-ban is elindult, itt már a döntőig jutott és ezüstérmet szerzett.

Bécsi Nikolett a dobogó harmadik fokánBécsi Nikolett a dobogó harmadik fokán

Másnap light contaktban versenyzett és ez alkalommal is bronzérmet szerzett.

– Niki felkészülése kissé „belenyúlt” a horvátországi versenybe, azonban így is három éremmel zárta idei első megmérettetését. Tanítványom a héten már Szlovákiában folytatja a versenyszezont – tudtuk meg Vajky Lászlótól, Bécsi Nikolett edzőjétől.