2021. január 24.
//
Timót névnap

Kalmár Ákos elképesztő idővel győzött 10 km-en

A Balaton Úszó Klub Veszprém kiválósága, Kalmár Ákos nyerte a 10 kilométeres viadalt a hosszútávúszó medencés országos bajnokság pénteki nyitónapján Debrecenben. Klubtársa, Rasovszky Kristóf harmadik lett.

A Magyar Úszó Szövetség beszámolója szerint Kalmár Ákos végig vezetve, magabiztos úszással 1:45.36-tal húzta be a férfiak 10 km-es versenyét a debreceni hosszútávúszó medencés ob-n.

Ezen a távon ugyan nem tartanak nyilván hivatalos országos csúcsot, de nem hivatalosan Gyurta Gergely korábbi 1:46.57-es legjobbján több mint 1 percet faragott.

Gálicz Péter, Kalmár Ákos és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZGálicz Péter, Kalmár Ákos és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZ

Közel 400 méteres lemaradásban Gálicz Péter szerezte meg a második helyet.

A szám címvédője a világ- és Európa-bajnok Rasovszky Kristóf ezúttal a dobogó harmadik fokára állhatott.

Szombaton az 1500 gyors és a 3 km futamaival folytatódik a program.