2021. március 5.
//
Adorján névnap

Az Aalborg elvette a Veszprém veretlenségét

A dán bajnok 2-1 után végig vezetett a találkozón, a Telekom hatalmasat hajrázott, de nem tudta utolérni vendégeit, így elszenvedte első vereségét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája idei kiírásában.

A múlt heti fordulóval – amelyben a Telekom Veszprém 33-27-re nyert az Aalborg vendégeként – zárult a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fele. A második etap a visszavágókkal vette kezdetét, a bakonyiak szerda este így ismét összecsaptak a dán bajnokkal.

Ezúttal hazai környezetben. Igaz, a Veszprém Arénában a megszokott fergeteges hangulat helyett – a járványügyi korlátozások miatt – néma csend honolt. A távolmaradó szurkolók egy „Otthonról is veletek vagyunk!” feliratú molinóval üzentek kedvenceiknek.

Az előző találkozóhoz képest változott a magyar rekordbajnok kerete, hiszen Blaz Blagotinsek és Kantin Mahé is visszatérhetett. Utóbbira balszélsőként számított David Davis vezetőedző, Manuel Strlek után ugyanis Dejan Manaszkov is megsérült. Továbbra is hiányzott ugyanakkor a pozitív koronavírus tesztet produkáló Lékai Máté, Rodrigo Corrales, Jorge Maqueda, valamint a sérült Danyiil Siskarjov.

Akárcsak az „odavágón”, ezúttal is gyenge védekezéssel kezdett a Telekom. Ezt kihasználva öt perc után már két góllal vezetett az Aalborg (2-4). A folytatásban is rendre a vendégek vezettek, de a mieink Borozan vezetésével ott loholtak ellenfelük nyakában (10. perc: 6-7).

A védekezés mellett a visszarendeződéssel is meggyűlt a vendéglátó baja, ezt kihasználva sorozatban négyet vágott a Madsen-gárda, melynek kapujában Gade több bravúrt is bemutatott. Bár Borozan átlövése utat talált a kapuba, válaszként a beállós Saugstrup kétszer is beköszönt. A játékrész derekánál, 7-13-as állásnál azonnal időt kért Davis mester.

Claar átlövésével már hét is volt közte, ezúttal a Dániában extraklasszis teljesítményt nyújtó Cupara sem tudott segíteni az övéin, érkezett is a helyére Székely. Ligetvári beállásával stabilabbá vált a Veszprém védelme, amely Lauge hetesével, valamint Nilsson és Jahia találatával mínusz négyre zárkózott (22. perc: 11-15).

Nagyon kellett Székely védése, illetve Borozan újabb két bombája. Támadásban feljavult a Davis-csapat teljesítménye, öttel a pihenő előtt már 13-16 állt az eredményjelzőn. A hajrában hét a hat elleni játékkal is próbálkoztak az északiak, méghozzá eredményesen, egy híján húsz gólig jutottak (16-19).

Borozan újabb – immáron hatodik – sikeres átlövésével kezdődött a második felvonás, majd Antonsen kisbüntetése után Tönnesen is feliratkozott a gólszerzők közé. Ráadásul Juul hetese a kapufán csattant. Szorongatott helyzetben ismét új erőre kapott a rivális: sorrendben Saugstrup, Christensen és Juul is a hálóba juttatta a játékszert (39. perc: 18-22).

Székely kétszer is nagyot védett, Nilsson pedig kétszer is betalált, majd Nenadics csökkentette egyre csapata hátrányát emberfórban. Egyenlíteni viszont ekkor sem sikerült, ehelyett a fehér mezesek lőttek sorozatban hármat (45. perc: 21-25).

Úgy tűnt, hogy Nenadics elkapta a fonalat, a szerb játékmester kétszer is megvillant. Bár Székely játékát nem érhette kritika, együttesének nem sikerült faragnia a hátrányból. Az utolsó tíz perce Cupara tért vissza a kapuba, de a padról beszállva ő sem tudta megfogni Juul hetesét (49. perc: 23-28).

Elúszni látszott a mérkőzés, hiszen az utolsó tíz percre is ötgólos előnnyel fordultak a dánok. Az azonban bizakodásra adott otthont, hogy Mollgaardot harmadszor is kiállították a szerb játékvezetők. A Telekom sem adta fel, amely Cupara védéseivel és Lauge góljaival újabb 3-0-s rohamot produkált (54. perc: 28-30).

Blagotinsek kiskiállítását Christensen góllal büntette, de ezt sem törte meg a veszprémieket, akik kettővel a lefújás előtt felzárkóztak 30-31-re. Bár a végjáték izgalmasan alakult, több gólt már nem szerzett az Építők. Mahé ugyanis üres kapus helyzetben a kapufára ívelt, Nenadics pedig mellé durrantott végén. Ehelyett az utolsó másodpercben a kilenc gólig jutó Juul talált be.

Hivatalos mérkőzésen előszőr szenvedett vereséget az idényben a Veszprém, amely egy hét múlva a német THW Kiel vendéglátójaként javíthat a sorozatban. Előte, pénteken pedig városi rangadó vár Margucékra a VKKFT ellen.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 8. forduló:
Telekom Veszprém–Aalborg Handbold 30-32 (16-19)
Veszprém Aréna (zárt kapuk). Vezette: Boricsics, Markovics (szerbek)
Veszprém: Cupara – Marguc 2, Tönnesen 1, Moraes 1, Borozan 6, Markussen, Nenadics 6 (1)
Csere: Székely (kapus), Mahé 1, Lauge 5 (2), Nilsson 5, Ligetvári, Jahia 3, Blagotinsek
Vezetőedző: David Davis
Aalborg: Gade – Marcher, Sandell 3, Antonsen 4, Claar 1, Christensen 3, Juul 9 (6)
Csere: Aggefors (kapus), Christiansen 1, Mollgaard 6, Saugstrup 3, Holst 1, Jakobsen, Samuelsson 1
Vezetőedző: Stefan Madsen
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6

Így látta a mester

Csalódott és dühös vagyok. A mai napon sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk nem működött megfelelően. Ellenfelünk jobb volt és megérdemelten nyert

Utolsó módosítás: 2021. február 28. 9:37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 19. 2021. március 21. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 11. 2021. március 17. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dabas
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 9. holnap 14:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Komló
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 13. 2021. március 3. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém HBC Nantes ELMARAD
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 17. 2021. február 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eger 44-28
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 12. 2021. február 25. 20:45 Zágráb, Arena Zagreb PPD Zagreb Telekom Veszprém 28-35