//
Antal, Anett névnap

Megszakadt a győzelmi sorozat

2021. április 17. 9:55
A BFKA Veszprém 26-26-os döntetlent ért el a fővárosi PLER otthonában a II. osztályú kézilabda-bajnokság pénteki esti mérkőzésén.

A BFKA Veszprém U22 annak a reményében utazott el pénteken a fővárosba, hogy a PLER otthonában sorozatban tizenegyedik győzelmét gyűjtse be a másodosztályú kézilabda-bajnokság nyugati csoportjában.

Kisebb meglepetésre, a tizennyolcadik forduló ütkezete nem úgy kezdődött el, ahogy a veszprémiek szerették volna: a házigazdák kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre az első játékrész után (félidei állás: 15-13).

Egy ponttal tért haza a BFKA Veszprém - Fotó: Wolf Attila - bfkakademia.hu (archív)Egy ponttal tért haza a BFKA Veszprém - Fotó: Wolf Attila - bfkakademia.hu (archív)

A szünetet követően parádés javuláson ment keresztül a vendég BFKA: hárommal is vezettek Momir Ilics tanítványai, ám a pestieknek sikerült a lefújást megelőzően egyenlíteniük (végeredmény: 26-26).

A BFKA Veszprém tíz meccsig tartó győzelmi sorozata így megszakadt. Kiemelendő, hogy a veszprémi Lukács Péter 11 gólt szerzett a találkozón (hatból hat hétméterest értékesített).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 18. forduló:
PLER Budapest-BFKA Veszprém U22 26-26 (15-13)
Budapest, Sportkastély, zárt kapuk mögött.
A PLER legeredményesebb góldobói: Schmidt 5, Takó 5. Edző: Laurencz Szabolcs.
A BFKA legeredményesebb góldobói: Lukács 11, Ilics Z. 5. Edző: Momir Ilics.
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/6
Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Edzői értékelés

Rendkívül szoros találkozón vagyunk túl. A mérkőzés elején rendeznünk kellett a sorokat, sajnos nem úgy kezdtünk, ahogy elterveztük. Ezután sikerült változtatnunk, fej-fej mellett haladtunk szinte az utolsó pillanatig. A második félidőben jól védekeztünk, gratulálok a fiúknak a hozzáállásért. Folytatnunk kell a kemény munkát

–  nyilatkozta Momir Ilics az akadémia közösségi oldalán.

Utolsó módosítás: 2021. május 29. 21:14
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. június 3. 19:30 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok BFKA Veszprém U22 30-41
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 28. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 KK Ajka 52-22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC 37-26