2021. december 2.
//
Melinda névnap

Nyolccal nyert Komlón az éllovas Veszprém

Továbbra is veretlenül vezeti a férfi kézilabda NB I tabelláját a Telekom Veszprém, amely péntek este 30-22-re győzött a Komló vendégeként.

A listavezető Telekom Veszprém a tizedik helyen álló Komló vendégszeretetét élvezhette az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság 22. fordulójában.

David Davis tizenöt játékost nevezett a pénteki találkozóra: a sérült Rasmus Lauge mellett Danyiil Siskarjov, Jahja Omar, Petar Nenadics és Blaz Blagotinsek sem tartott a társaival. Ott volt viszont a fedélzeten az utánpótláscsapat tehetséges jobbátlövője, Dörnyei Borisz.

Nehezen indult be a hazaiak támadógépezete a mérkőzés elején, Marguc és Markussen duplájával a 9. percben 1-4 állt az eredményjelzőn. Jerkovics átlövésével és a veszprémi kölcsönjátékos Melnyicsuk hetesével felzárkózott a Komló, de Markussen bombájával és Moraes ejtésével ismét háromra nőtt a különbség (13. perc: 3-5).

Nem hagyta leszakítani magát Kilvinger Bálint legénysége, amely Grünfelder és Zobec találata után az egyenlítésért is támadhatott, ám a lehetőség kimaradt. Rátett még egy lapáttal a Telekom, amely Mahé vezényletével, illetve Corrales védéseinek köszönhetően ötöt lőtt zsinórban (22. perc: 5-11).

Komlón is simán nyertek a veszprémiek (archív fotó)Komlón is simán nyertek a veszprémiek (archív fotó)

Takács hétperces gólcsendet tört meg. Úgy tűnt, hogy rendezni tudta sorait a Sport36, amely az egykori veszprémi kapus, Djurdjevics bravúrjaival öttel a szünet előtt mínusz négyre zárkózott (8-12).

Igaz, nem sokáig örülhettek a szorosabb állásnak az észak-baranyaiak, Nilsson duplájával és Mahé bombájával ismét elhúztak a mieink. Az utolsó percben Maqueda és Nilsson kiskiállítása nyomán kettős emberhátrányba került a Telekom, a 9-15-ös félidei állás aztán Melnyicsuk büntetőjével alakult ki.

A második felvonást már Cuparával a kapujában kezdte a rekordbajnok, akit Jerkovics azonnal felavatott egy pontos átlövéssel. A másik gólvonal előtt újabb bravúrokkal rukkolt elő Djurdjevics. A 35. percben, Lékai góljával még hat volt közte, amikor sorrendben Melnyicsuk, Szkokán és Sunajko is betalált. Kétszer is támadhatott a kétgólos differenciáért a vendéglátó, de Cupara megakadályozta ezt. Ehelyett Manaszkov villant meg a túloldalon (41. perc: 15-19).

A folytatásban is tartani tudták a különbséget a komlóiak, amiben főszerepet vállalt a hétmétereseket sorra értékesítő Melnyicsuk. A találkozó háromnegyedénél – Jóga jóvoltából – is csak négy volt közte, amikor Manaszkov főszereplésével újabb 5-0-s rohamot indított az Építők (52. perc: 18-27).

Kétszámjegyű különbség helyett aztán összeszedte magát a vendéglátó a hajrához érve. Kissé hektikusan alakult a végjáték, hiszen előbb a Kilvinger-csapat lőtt zsinórban négyet, aztán az utolsó három gólt a bakonyiak jegyezték (22-30).

A klubküzdelmek a jövő héten szünetelnek, a Telekom legközelebb május 4-én Tatabányán lép pályára. Három nappal korábban pedig a magyar válogatott lép pályára a Veszprém Arénában Horvátország legjobbjai ellen.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló:
Sport36-Komló–Telekom Veszprém 22-30 (9-15)
Komló, zárt kapuk mögött. Vezette: Fekete, Tóth
Komló: Djurdjevics – Szkokán 1, Jóga 1, F. Sunajko 3, Zobec 1, Jerkovics 3, Hoffmann
Csere: Szilágyi (kapus), Takács B. 2, Grünfelder 1, Melnyicsuk 8 (7), Balázs, Vaskó 2, Metcz, Dobi
Vezetőedző: Kilvinger Bálint
Veszprém: Corrales – Marguc 4 (2), Tönnesen 3, Moraes 1, Borozan 1, Markussen 4, Strlek 1
Csere: Cupara (kapus), Mahé 3, Maqueda 1, Nilsson 4, Ligetvári, Dörnyei, Lékai 2, Manaszkov 6

Utolsó módosítás: 2021. november 27. 19:57
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 10. 2021. december 9. 20:45 Flensburg, Németország Flensburg Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. 2021. december 4. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 9. ma 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dinamo Bukarest
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 10. 2021. november 27. 17:00 Budakalász, Sportcsarnok Budakalász Telekom Veszprém 26-41
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 8. 2021. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Motor Zaporizzsja 36-29
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 9. 2021. november 21. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém 28-36