Idegenben is kiütötte a DEAC-ot a Veszprém, egy lépés a bronzérem

2021. május 31. 20:39
Immáron 2-0-ra vezet a futsal NB I bronzpárharcában a Balaton Bútor FC Veszprém, miután múlt heti hazai sikerét követően hétfőn idegenben is kiütötte a Debrecent. Fehér Zsolt együttese pénteken (18.30) hazai pályán szerezheti meg a harmadik helyet.

A második felvonás következett a futsal NB I három nyert meccsig tartó bronzpárharcában. Az első találkozón kiütéses (6-1) győzelmet arató Balaton Bútor FC Veszprém annak reményében utazott Debrecenbe, hogy újabb sikeréve karnyújtásnyira kerül a harmadik helytől.

Kapcsolódó cikk
Tükörsima veszprémi sikerrel kezdődött a bronzpárbaj
Az újdonsült Magyar Kupa-győztes Balaton Bútor FC Veszprém kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott péntek este a vendég Debrecen felett a futsal NB I három nyert meccsig tartó bronzpárharcának első felvonásán.

A nyolc nappal ezelőtt Magyar Kupa-győzelmet ünneplő, kiváló formát mutató bakonyiak ezúttal is nagyszerűen kezdtek. Fél perc telt el a meccsből, amikor Tatai hosszú indítását követően Boromisza fordult le emberéről, majd a kapufa segítségével a hálóba lőtt (0-1).

A sérült Fridrich Dávidot és Pál Patrikot egyaránt nélkülöző veszprémiek ellentmondást nem tűrve futsaloztak. Még mindig csak a 3. percben jártunk, amikor Rutai végezhetett el szabadrúgást tizenhat méterről, s bombázott elemi erővel a jobb felső sarokba (0-2).

Montero négy, csapata kilenc gólig jutott (archív fotó)Montero négy, csapata kilenc gólig jutott (archív fotó)

A játékrész feléhez közledve újabb veszélyes kontrát vezethetett a Veszprém, amikor is Rutai passzából Bognár volt eredményes (0-3).

Az örömbe aztán némi üröm is vegyült: Faragó ugyanis elkaszálta el Komáromit, akit ölben kellett levinni a pályáról. A Fehér-csapatot azonban ez sem tudta kizökkenteni, Montero közeli remek fejesét követően a 10. percben már 0-4 állt az eredményjelzőn.

Elek Gergő időkérését követően átmenetileg rendezni tudta sorait a házigazda, de a veszprémiek szervezetten védekeztek. Hárommal a szünet előtt aztán szépítettek a hajdúságiak: Siska fordult le a hatosnál Bognárról, s hatalmas erővel a léc alá bombázott (1-4).

Hazai lehetőséggel kezdődött a második félidő: Szentes-Bíró lökete a kapufán csattant. A 24. minutumban Thiago eladott labdájára Tatai csapott le, aki Monteróhoz passzol. A spanyol légiós pedig a kifutó Dobi lábai között a kapuba gurított (1-5).

Akárcsak a párharc első ütközetén, a cívis városiak ezúttal is enerváltan, hitehagyottan futsaloztak, Spandlernak kevés feladat jutott. A túloldalon Tatai első lövését még védeni tudta Dobi, ám a kipattanót már bevágta a csapatkapitány (1-6).

A rivális öt a négy elleni játéka sem jelentett veszélyt a mieink számára. Sőt, fél óra elteltével – Tatai, Montero és Bencsik Roland szép összjátéka után – ismét a hazai háló zörrent meg (1-7). Hattal a vége előtt aztán szépített a Debrecen: Berecz beadásába Bencsik Ádám ért bele szerencsétlenül (2-7).

Ismét öt a négy elleni játékkal próbálkozott az Elek-csapat, ezúttal azonban – Szentes Bíró jóvoltából – eredményesen (3-7). Ekkor sem volt megállás, a remeklő Montero harmadszor is betalált (3-8).

Szegény embert az ág is húzza – mondhatták a hazai hívek. Kántor lövése ugyanis lepattant Monteróról, a négy gólig jutó spanyolról pedig a hálóba csorgott a játékszer (3-9).

A párharc pénteken (18.30) a királynék városában folytatódik, s újabb veszprémi siker esetén be is fejeződik.

Férfi futsal NB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
DEAC–Balaton Bútor FC Veszprém 3-9 (1-4)
Debreceni Egyetemi Sportaréna, vezette: Újhelyi (Deme, Belicza)
DEAC: Krajcsi – Szentes-Bíró, Szabó L., Thiago, Berecz
Csere: Dobi (kapus), Sánta, Faragó, Sebestyén, Tóth A., Siska, Kántor, Rácz, Szabó J.
Vezetőedző: Elek Gergő
Veszprém: Spandler – Tatai, Boromisza D., Rutai, Bencsik Á.
Csere: Sásdi (kapus), Komáromi, Montero, Bognár, Ábrahám, Fellembek, Kiss M., Bencsik R.
Vezetőedző: Fehér Zsolt
Gólszerzők: Siska (17.), Bencsik Á. (34. – öngól), Szentes-Bíró (37.), ill. Boromisza (1.), Rutai (3.), Bognár P. (9.), Montero (10., 24., 37., 38.), Tatai (26.), Bencsik R. (30.)
A párharc állása: 2-0, a Veszprém javára