Előd névnap

Telekom-győzelem Tatabányán

2021. augusztus 18. 18:24
A Telekom Veszprém kézilabdacsapata hétgólos diadalt aratott a házigazda Tatabánya felett szerdán a nyári felkészülés második edzőmérkőzésén.

Miután a Balatonfüred vendégeként egygólos vereséget szenvedett, szerdán újabb felkészülési mérkőzésre készült a magyar rekordbajnok Telekom Veszprém. A bakonyiak ezúttal a Tatabánya otthonába látogattak, ahol zárt kapus összecsapást játszottak a felek.

A veszprémiek újdonsült csapatkapitánya, a dán Rasmus Lauge egyelőre még nem vállalta a játékot, míg a svéd Andreas Nilsson családi okok miatt maradt távol a találkozótól.

A vendéglátó kezdte jobban az összecsapást: a tatabányaiak tizenöt perc játék után néggyel vezettek (12-8). Ezt követően azonban fürgén rendezte sorait a Telekom, amely a szünetre kétgólos előnyt alakított ki magának (félidei állás: 16-18).

A fordulást követően továbbra is magabiztosan kézilabdáztak a vendégek: a házigazda hiába próbálkozott, nem sikerült zárkóznia (45. perc: 21-25). A hajrához közeledve pedig bebiztosított győzelmét a Veszprém: a vége hétgólos siker lett (25-32).

A Telekom Veszprém felkészülési programja a SEHA-liga negyeddöntőivel fog folytatódni.

Felkészülési mérkőzés:
Grundfos Tatabánya KC-Telekom Veszprém 25-32 (16-18)

Utolsó módosítás: ma 14:34
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 7. 2021. október 31. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 6. 2021. október 28. 18:45 Bukarest, Románia Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. 2021. október 24. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüred
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 5. tegnap 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Flensburg 28-23
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 4. 2021. október 14. 20:45 Portó, Portugália Porto Telekom Veszprém 23-30
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 5. 2021. október 8. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kecskemét 42-24