Levente, Irén névnap

Ultrabalaton: Csécsei Zoltán megjavította a versenycsúcsot

2021. október 3. 18:52
MTI
Csécsei Zoltán megjavította a versenycsúcsot a pénteken kezdődött és vasárnapig tartó XV. NN Ultrabalaton futóversenyen.

A szervezők szombati közlése szerint Csécsei 17 óra, 54 perc és 46 másodperc alatt teljesítette a 216 kilométeres távot, s ezzel átadta a múltnak Dan Lawson rekordját: a brit 2017-ben 18 óra, 30 perc és 20 másodperc alatt futotta körbe a Balatont.

A második helyen az ukrán Igor Goculiak zárt, a harmadik pedig Drexler Gábor lett.

Idén rekordszámú, 17 ezer futó indult, illetve indul az eseményen, a mezőny Balatonfüredről rajtolva futja körbe a magyar tengert. A több mint 300 egyéni induló mellett 1700 csapat vág neki a távnak, a csapatok rajtja jelenleg is tart.

Az Ultrabalaton zöld verseny, szelektíven gyűjtik a hulladékot, és továbbra sem használnak műanyag poharakat a frissítéshez.