2022. január 19.
//
Sára névnap

Egy félidő csoda, egy félidő realitás

Az első félidőben négy góllal is vezetett, a 34. percben pedig még döntetlenre állt Szegeden a Fejér-B.Á.L. Veszprém. A bajnoki címvédő aztán egy 8-0-s sorozattal eldöntötte a vasárnap esti találkozó kimenetelét (38-29), s megőrizte vezető helyét a férfi kézilabda NB I-ben.

Hárommeccses idegenbeli sorozatának második állomásán a címvédő, veretlenül listavezető Pick Szegedhez látogatott a férfi kézilabda tizenegyedik helyén álló Fejér-B.Á.L. Veszprém.

A hazaiaknál a sérült Luka Stepancic, Matej Gaber és Dean Bombac mellett Bánhidi Bence is kimaradt a meccskeretből, amelyben több fiatal is lehetőséget kapott. A bakonyiaknál pedig a bajnokságban eddig tizenkét gólnál járó Kurucz Máté hiányzott.

Minden várakozást felülmúlva, fantasztikusan kezdett a „kis Veszprém”, mert bár Frimmel révén a hazaiak kezdték meg a gólgyártást, Podoba védéseivel, valamint Széles, Éles, Vajda és Fazekas találataival a mieink tudtak ellépni (6. perc: 1-4).

A négyszeres bajnok pillanatok alatt mínusz egyre zárkózott, de a Tombor-csapat továbbra is jól védekezett, elöl pedig Éles bizonyult tarthatatlannak. A játékrész harmadánál, 4-8-nál időt is kért Pastor mester.

Podoba kiválóan kezdett a veszprémi kapuban, csapat végül kikapott Szegeden (archív fotó)Podoba kiválóan kezdett a veszprémi kapuban, csapat végül kikapott Szegeden (archív fotó)

Mikler váltotta Alilovicot a szegedi kapuban, aki rögtön egy védéssel mutatkozott be. Támadásban is iparkodtak a Tisza-partiak, akik Mackovsek duplájával, valamint Frimmel hetesével egyre csökkentették hátrányukat. Az egyenlítés viszont elmaradt, ehelyett Vajda duplázta meg a különbséget (7-9).

Garciandia révén a 17. minutumban érte utol vendégeit a Pastor-csapat (10-10). Éles ekkor még vezetéshez juttatta az övéit, Mikler azonban elkapta a fonalat, miközben társai hat perc alatt ötöt lőttek zsinórban (15-11).

A veszprémiek ekkor sem zuhantak össze. Néggyel a szünet előtt is négy volt közte, amikor is Fazekas sorozatban lőtt három góljával bizonyította, hogy miért is kapott meghívót a felnőtt válogatott legutóbbi összetartására (17-16). Martins lökete után ismét Fazekas villant, majd Rosta állította be a 19-17-es félidei eredményt.

Fazekas a második felvonást is góllal kezdte, majd Vajda mattolta Miklert. A „kékeknél” Mackovsek villant meg, de Élesnek erre is volt válasza (35. perc: 20-20). Azonnal megrázta, zsinórban négyet vágott a Pick, ami időkérésre is sarkallta Tombor mestert. Sajnos a „kupaktanács” sem segített, tovább hengerelt, s nyolcra növelte fórját a Bajnokok Ligája-szereplő Szeged (44. perc: 28-20).

Somogyi kilencperes gólcsendet tört meg, aztán ismét betalált, de innen már nem volt visszaút. Rostát továbbra sem tudták tartani a veszprémi védők, aki végül tizenkét akciógóllal zárt. Tovább nyílt az olló, az utolsó tíz percre fordulva már tíz volt közte (33-23). Dicséretes azonban, hogy ekkor sem omlottak össze Kristófék, akik végül tízen belül tudtak maradni (38-29).

Férfi kézilabda NB I, 6. forduló:
Pick Szeged–Fejér-B.Á.L. Veszprém 38-29 (19-17)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
Szeged: Alilovic – Sostaric 1, Tönnesen 4, Martins 4, Rosta 12, Mackovsek 4, Frimmel 3 (1)
Csere: Mikler (kapus), Garciandía 2, Bodó 2, Blonz 3, Henigman, Radvánszki, Radivojevics 2 (1), Varga M. 1, Ludmán
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Veszprém: Podoba – Tóth P., Széles 3, Vajda 6, Bugyáki, Fazekas G. 7, Hári
Csere: Miklós (kapus), Éles B. 6, Tóth M., Kristóf 1, Somogyi 3, Tóth J. 1, Szmetán 1, Seregi 1
Vezetőedző: Tombor Csaba
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0

Edzői értékelések

Juan Carlos Pastor: – A mai meccsen azoknak is több lehetőséget adtunk, akik az elmúlt időszakban kevesebbet játszottak. Henigman betegen, Mackovsek kisebb sérüléssel is vállalta a játékot. A két szlovén stabilitást adott a védelmünknek, ami az első félidőben hiányzott. Szintén döntőnek bizonyult Mikler beállása.

Tombor Csaba: – Tudtuk, hogy mi vár ránk, hiszen egy kiválóan teljesítő, BL-szereplő csapathoz érkeztünk. A játékosaim mindent megtettek, harcoltak, amig ez erőnk bírta. A 35. percig partiban voltunk a Szegeddel, ott azonban volt egy tíz-tizenöt perces kihagyásunk, ami ehhez a nagyarányú vereséghez vezetett. Megmutatkozott a két csapat közötti súly-, illetve tapasztalatbeli különbség.

Utolsó módosítás: 2021. december 12. 17:35
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 17. 2022. március 5. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 14. 2022. február 12. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Fejér B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 13. 2022. február 4. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2021/2022 3. 2021. december 15. 18:00 Budaörs, Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budai Farkasok Fejér-B.Á.L. Veszprém 27-30
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 12. 2021. december 11. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Csurgói KK 25-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. 2021. december 4. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Fejér-B.Á.L. Veszprém 27-27