14°C
14°C

A NEKA nyerte az utánpótlásműhelyek csatáját

2021. november 27. 19:34
Nagy csatát, izgalmas hatvan percet hozott a Fejér-B.Á.L. Veszprém és az újonc NEKA szombati mérkőzése a férfi kézilabda élvonalban, amelynek végén a vendég balatonbogláriak örülhettek.

Cirka másfél éves élvonalbeli tagsága alatt először találkozott magánál kevésbé rutinos ellenféllel a Fejér-B.Á.L. Veszprém – korábbi nevén Veszprémi KKFT – kézilabdacsapata, amely szombat este az újonc Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) együttesét fogadta az arénában. Nagy csatát ígért tehát a két kiváló utánpótlásműhely összecsapása, amelyhez tökéletesen egyforma mérleggel – egyaránt négy győzelemmel és öt vereséggel – érkeztek meg a felek.

Ahogyan arra számítani lehetett, kiegyenlített játékot hozott a találkozó, a mieinknél Fazekas, a túloldalon Papp villogott az elején (7. perc: 3-3). Kurucz átlövésével ismét a bakonyiak jutottak előnyhöz, ám elég volt egy kihagyott ziccer Vajdától, Papp és Kovács révén gyorsan fordítani tudott a több veszprémi nevelésű kézilabdázót is felvonultató NEKA (9. perc: 4-5).

Máris jött az újabb fordulat: Éles hetesével, valamint Vajda lövésével máris visszavette előnyét a Fejér-B.Á.L. Hatékonyan védekeztek a csapatok, így egyik gárda sem tudott ellépni. Bár a vendéglátó többször is támadhatott a plusz kettőért, rendre kimaradtak a lehetőségek, Sótonyi László együttese pedig újra és újra egalizált (18. perc: 7-7).

Látszott, hogy kiválóan felkészült egymásból a két színmagyar gárda, melyek továbbra is fej-fej mellett haladtak. Héttel a vége előtt Kurucz juttatta előnyhöz az övéit, Borbély ziccert védett, majd a csereként beállt Miklós hárította Krakovszki Zsolt büntetőjét, de a plusz kettő helyett végül Draskovics egyenlített (26. perc: 9-9).

Sőt, Krakovszki Zsolt a vezetést is megszerezte, miközben támadásban érezhetően megtorpant a „kis Veszprém”.  Tombor Csaba időkérése sem segített, Kovács átlövésével a vendégek vezettek először kettővel a mérkőzésen. S ezzel még nem volt vége: Sótonyi időkérése után ugyanis a balszélső Krakovszki Bence is megzörgette a hálót egy másodperccel a szünet előtt (9-12).

A hosszabb kispaddal rendelkező balatonbogláriak kezdték jobban a második felvonást, Papp és Mikita jóvoltából már öt volt közte. Mint egy falat kenyér, úgy kellett Éles első akciógólja, de Bugyáki kiskiállítása után Krakovszki Bence hetesből megint ötre hizlalta a különbséget (36. perc: 10-15).

Szerencsére ekkor sem tört meg a hazaiak hite, Kurucz, Fazekas és Hári főszereplésével a meccs kétharmadához érve háromra olvadt a differencia. Ekkor ismét a Balaton-partiak kaptak új erőre, akik Draskovics és Sisa vezényletével ismét elhúztak öttel (42. perc: 14-19).

Tombor Csaba időt kért, Fazekas újabb nagy bombával vetette észre magát, Borbély fontos védést mutatott be. Küzdött, hajtott, ment előre a házigazda, aminek meg is lett a gyömölcse, nyolccal a vége előtt ugyanis már csak kettő volt közte (21-23). Ekkor Sótonyi mester hívta magához gárdáját, amely pillanatok alatt rendezte sorait és négygólos előnyre tett szert.

A kilenc akciógóllal záró Fazekas tarthatatlannak bizonyult, újabb átlövésével ismét nyílttá vált az ütközet. Sajnos azonban előbb Bugyáki kapott piros lapot, majd Tóth Józsefet szórták ki két percre. Krakovszki újabb értékesített hetese roppant nehéz helyzetbe hozta a mieinket (56. perc: 23-27).

Igaz, Fazekas kettős emberelőnyben is betalált, de azonnal jött a válasz. A hátralévő időben pontosan ilyen mederben alakult a mérkőzés: a bakonyiak gyors góljára rendre válaszolt az ellenfél. A gólzáporos hajrát követően Draskovics állította be a 29-32-es végeredményt.

A sorozatban másodszor alulmaradó Fejér-B.Á.L. Veszprémre jövő szombaton újabb kőkemény feladat vár a Tatabánya vendégeként.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–NEKA 29-32 (9-12)
Veszprém Aréna, 100 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
Veszprém: Borbély – Szmetán P., Kurucz 4, Fazekas 9, Vajda 2, Éles 3 (1), Hári 5
Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Somogyi, Kristóf 3, Tóth J., Tóth P. 3
Vezetőedző: Tombor Csaba
NEKA: Aleksza – Krakovszki Zs. 1, Papp 9, Dely 1, Temesvári 1, Bendicsek 1, Kovács G. 5
Csere: Palasics (kapus), Krakovszki B. 5 (4), Draskovics 6, Mikita 1, Szeitl L., Kiss A., Sisa 2
Vezetőedző: Sótonyi László
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4

Így látták a főszerepők

Tombor Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, fej-fej mellett haladtunk, aztán egyéni hibáinknak, illetve ellenfelünk gyors ellentámadásainak köszönhetően azonban hátrányba kerültünk a szünetre. A második felvonás elején újabb hibákat vétettünk, bár a végén visszajöttük a mérkőzésbe, de ez kevés volt a sikerhez. Ez volt a második olyan meccsünk, ahol reális esélyünk volt pontot szerezni, mégis kikaptunk. Nagy baj nincs, sűrű a középmezőny, bárki bárhol képes lehet nyerni.

Kristóf Mátyás: – Jól kezdtünk, azonban az első félidő vége megpecsételte a sorsunkat. A második játékrészben végig futottunk az eredmény után, de a távoli zónákból nem voltunk kellően veszélyesek, s a védekezésünk sem működött megfelelően. Két meccsünk van még idén, szeretnénk négy pontot szerezni, igyekszünk kijönni ebből a gödörből.

Sótonyi László: – Két remekül felkészített csapat jó mérkőzését láthattuk. Fontos mérföldkő volt a meccs a csapatom életében, hiszen a játékosaimnak hasonló fizikumú ellenfelek ellen kellett felvenni a versenyt. Számunkra mindig referencia a „kis Veszprém”, lemérhettük, hogy hol tartunk, s csapatként játszva, jó egyéni teljesítményekkel sikeresek tudtunk lenni.

Mikita Bence: – Nagyon magas színvonalú mérkőzést játszattunk, komoly taktikai harc folyt a pályán. Hatalmas öröm számunkra ez a diadal, hiszen eddig még nem tudtunk idegenben pontot szerezni.

Fejér-B.Á.L. Veszprém – NEKA 29-32