2023. február 6.
//
Dóra névnap

Alapszakasz-győztes a Telekom Veszprém

Az első játékrész végén még egygólos hátrányban volt, ám a második felvonásban tanúsított remek teljesítményével a Telekom Veszprém 33-24-re múlta felül a házigazda NEKA együttesét a férfi kézilabda NB I utolsó előtti fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Miután a hét közepén kiharcolta a bejutást a Bajnokok Ligája kölni, június 18-19-én rendezendő négyes döntőjébe, pénteken este a hazai élvonalban várt megmérettetés a Telekom Veszprémre.

Momir Ilics együttese annak a reményében utazott a Nemzeti Kézilabda Akadémia balatonboglári otthonába, hogy az utolsó előtti fordulóban matematikailag is bebiztosítja alapszakasz-győzelmét. A Veszprém keretéből a dán csapatkapitány, Rasmus Lauge, és a francia olimpiai bajnok, Kentin Mahé hiányzott. Az imént említett sportolók természetesen egészségesek, mindössze pihenőt kaptak.

Jahja szerezte meg a találat első gólját, ám hazai oldalról Stranigg szinte rögvest egalizált. Ezt követően Nilsson, majd Lékai volt eredényes, ám a bogláriak ismét egyenlítettek (7. perc: 3-3). Sőt, a tizedik percben a vezetést is megszerezte a NEKA Papp jóvoltából (5-4). Fej fej melletti küzdelem következett, ám az előny továbbra is a hazaiaknál volt (18. perc: 11-9).

Pár perccel később Momir Ilics megelégelte a kétgólos hátrányt, időt kért (22. perc: 13-11). Az exveszprémi Palasics viszont több védést is bemutatott, amelyek következtében nemhogy fordítani, egyenlíteni sem tudott a Telekom (27. perc: 16-13).

Az első játékrész utolsó perceiben feltámadtak a veszprémiek, 3-0-s sorozatot produkáltak. Ám Fekete újabb gólt szerzett, így a szünetre a NEKA vonulhatott előnnyel (félidei részeredmény: 17-16).

Kilenc góllal nyert a Veszprém (archív fénykép)Kilenc góllal nyert a Veszprém (archív fénykép)

Ahogy az várható volt, a fordulás után „hengereltek” a vendégek: a Veszprém egymás után négyszer is eredményes volt, míg a hazaiak egyszer sem zörrentettek hálót (33. perc: 17-20). Stranigg szépített, ám ezt követően Lukács egymaga produkált 3-0-s szériát, amelyet Ilics Zorán zárt le (41. perc: 18-24).

Az „Építők” a folytatásban is magabiztos teljesítményt tanúsított, amelynek eredményeképp az ötvenegyedik percben már tíz volt a különbség a felek között (21-31).

A vendéglátó ugyanakkor egy pillanat erejéig sem adta fel: Stranigg önmaga kilencedik szerzeményével szépített. A túloldalon Ligetvári bombázott, majd Krakovszki vette be a spanyol válogatott Corrales kapuját (56. perc: 23-32).

A győztes kiléte az utolsó minutumokra egyértelmű lett: a Telekom Veszprém végül 33-24-re múlta felül a házigazda Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesét.

Momir Ilics együttese miután megnyerte a Magyar Kupát, majd kiharcolta a Bajnokok Ligája négyes döntőjében való szereplés jogát, immár az alapszakaszt is biztosan az első helyen zárja, amely az ősi rivális Szeged elleni bajnoki döntőben pályaelőnyt majd. Egy bajnoki forduló viszont addig még hátravan: a bakonyiak május 28-án a Tatabányát fogadják.

Férfi kézilabda NB I, 25. forduló:
NEKA–Telekom Veszprém 24-33 (17-16)
Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
NEKA: Palasics, Takács (kapusok) – Temesvári, Mikita, Jajics, Papp 4, Sisa 3, Krakovszki 2 (1), Simotics 1, Stranigg 9, Kecskés 1, Kiss, Dely, Fekete 3, Szabó 1.
Vezetőedző: Sótonyi László
Veszprém: Cupara, Corrales (kapusok) – Manaszkov 6 (1), Jahja 2, Nenadics, Maqueda 2, Nilsson 1, Ligetvári 2, Marguc 3, Strlek 1, Lukács 7, Blagotinsek 1, Ilics Z. 2, Dörnyei 2, Lékai 1, Sipos 3.

Utolsó módosítás: 2023. január 20. 10:54
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 2022/2 12. 2023. február 16. 20:45 Németország Magdeburg Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2022/2023 14. 2023. február 11. 17:15 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 2022/2 11. 2023. február 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém GOG
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2022/2023 16. 2023. február 4. 15:00 Veszprém Aréna BFKA Veszprém AEU Győr 27-24
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 13. 2022. december 17. 16:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Cegléd 44-35
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. december 15. 18:45 Bukarest Dinamo Bukarest Telekom Veszprém 31-31