Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Átalakultak a tévénézési szokások, egyre többen választják a helyhez és időhöz nem kötött szolgáltatásokat

2022. május 29. 14:02 // Forrás: mti
Az elmúlt években jelentősen átalakultak a tévénézési szokások, mivel beléptek a piacra a streamingszolgáltatók, így már nem csatorna, hanem műsor szerint válogatnak a nézők a tartalmak között egy felmérés szerint, megváltozott azt is, hogy az emberek hol tévéznek, például a szobában, a teraszon vagy a vonaton.

A műholdas és online televíziószolgáltatást nyújtó Direct One kutatása szerint egyre többen választják a tévénézés rugalmas, helyhez és időhöz nem kötött formáját. Közölték, a válaszadók közel fele rendszeresen online néz műsorokat, filmeket, sorozatokat: ez a fajta, okostelefonon keresztüli tartalomfogyasztás a 18-24 évesek között a legnépszerűbb, de a 25-39 évesek 57 százaléka és a 40-59 évesek 47 százaléka is online néz műsorokat.

Az elemzés szerint a legnépszerűbb tartalmak a filmek és a sorozatok, a dokumentumfilmek és a hírműsorok, illetve a sportadások.

A változások dinamikáját mutatják az adatok is: a PWC szerint 2019-ben a hagyományos tévészolgáltatások éves előfizetői díjbevétele majdnem elérte a 400 millió dollárt, a streamingszolgáltatóké alig 50 millió dollár volt Magyarországon. Az előrejelzések szerint 2024-re a hagyományos piac több mint 1,3 százalékkal zsugorodik, miközben a streamingszolgáltatóké majdnem 13 százalékkal bővül.

A Nielsen információs, adat- és piacmérő cég adatai szerint 2021 első negyedévében naponta átlagosan 5 óra 12 percet töltött a magyar lakosság a tévékészülékek előtt: a nők 5 és fél órát, míg a férfiak 4 óra 53 percet. Az idő 11 százalékában hírműsorokat néztek az emberek, és naponta átlagosan 37 percnyi reklámot. A teljes népesség körében a napi tévénézési idő 3 perccel haladta meg a 2020-ban mért értéket, és ugyanennyivel nőtt a 18-49 évesek tévénézési ideje is. A legnagyobb emelkedés az egyébként is legtöbbet tévéző 50 év felettieknél jelentkezett: 7 perccel növelték tévénézési idejüket, és így naponta átlagosan 7 óra 11 percet töltöttek a képernyők előtt.

vehir.hu
további cikkek
Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! közélet Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! Tavasszal hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés a folytatás: augusztus 8-án újra apró műanyag figurák lepik el Veszprém utcáit. A veszprémi Játék bizományi bolt által szervezett LEGO minifigure vadászat mostani eseménye pedig még több izgalmat ígér a családoknak és a gyűjtőknek egyaránt. tegnap 13:42 Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni időjárás Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni Napról napra melegebb idő várható, a hétvégére pedig ismét tetőzik a hőség. A tartós kánikula nemcsak kellemetlen, hanem komoly megterhelést is jelenthet a szervezetnek, ezért érdemes felkészülni rá. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, és azt is megmutatjuk, hol lehet ivóvízhez jutni Veszprémben. tegnap 13:06 Harminc éve lett olimpiai bajnok Veszprém legendája  közélet Harminc éve lett olimpiai bajnok Veszprém legendája  Pontosan harminc évvel ezelőtt, 1996. július 28-án írta be magát a sporttörténelembe Veszprém olimpiai bajnoka. Kiss Balázs az atlantai nyári játékokon 81,24 méteres dobással megnyerte a férfi kalapácsvetés döntőjét, ezzel Magyarország és Veszprém egyik legnagyobb atlétikai sikerét aratta. 2026. július 28. 12:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.