Vilma névnap

Tizennégy érmet szereztek az SVSE fiataljai

2022. augusztus 29. 17:48
SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE fiatal atlétái remekül szerepeltek a hétvégén Pápán rendezett korosztályos bajnokságon.

Szombaton 4 arany- és 4 ezüstérmet szereztek az SVSE-s atléták. Pandur Huba duplázott, 570 cm-es távolugrással és 10.10-es 80 m-es síkfutással is az első helyen végzett. Leány 1000 m akadályfutásban Simon-Varga Fanni (3:40.41 – egyéni csúcs), míg 600 m síkfutásban Kiss Zsófia Csenge (1:42.11 – egyéni csúcs) léphettek a dobogó legfelső fokára.

Ezüstérem csillogott Felber Kata Zselyke, Kovács Botond, Szirbek Titusz és Sinka Dániel nyakában. Zselyke 300 m síkfutásban 42.92-vel, Botond 1500 m akadályfutásban 5:02.02-vel (egyéni csúcs), Titusz 600 m síkfutásban 1:35.62-vel (egyéni csúcs), Dani 1000 m akadályfutásban 3:11.13-mal (egyéni csúcs) értek a célba.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Az első versenynapon 100 m és 300 m síkfutásban állt rajthoz Herczeg Attila. Mindkét számban egyéni csúcsot ért el, 100 m-en 12.94-gyel, 300 m-en 41.81-gyel ért a célba. Csapattársa, Várpalotai Huba 40.52-vel zárt a versenyben. Ebben a versenyszámban, a lányok között Ádám Hannának (45.50) – 6. hely – és Horváth Sárának (57.17) is szurkolhattunk.

A távfutók közül Zsohár Lúcia Lola 1500 m-en indult, míg Sándor Mirabella 1500 m akadályfutásban volt érdekelt. Lola 5:19.82-vel az 5. helyezést érte el, Mirabella egyéni csúccsal, 5:38.75-tel a 4. helyen ért a célba.

Vasárnap is döntötték a gyerekek az egyéni csúcsokat és 6 érmet (1 arany, 3 ezüst, 2 bronz) vehettek át. Kiss Zsófia Csenge 80 m gátfutásban és 300 m síkfutásban is dobogóra állhatott. Gáton 13.53-as egyéni csúccsal a 3. helyen, míg a síkfutásba szintén egyéni csúccsal a 2. helyen zárt. Ádám Hanna bajnoki címet szerzett 300 m gátfutásban.

Ezüstösen csillogott a 2. versenynap Felber Kata Zselykének és Sinka Dánielnek. Zselyke távolugrásban 495 cm-es egyéni csúcsot ért el, majd 800 m síkfutásban 2:26.16-tal a 4. helyezést szerezte meg. Dani 2000 m síkfutásban 6:39.61-gyel vehette át az ezüstérmet. Csapattársa, Szirbek Titusz ugyanebben a versenyszámban a bronzérmet érdemelte ki 6:44.65-tel.

A második versenynapon Bódis Brenda és Pálinkás Petra is egyéni csúcsot értek el távolugrásban. Brenda 4 m-el, Petra 3.83mm-al zárt, majd 300 m síkfutásban Petra 52.34-gyel, Brenda 53.82-vel végzett. Kovács Botond 3000 m síkfutásban érte el a 4. helyezést (10:37.68), Meilinger Vivien 2000 m síkfutásban (7:58.88) hatodikként ért a célba. U16-os lányok 800 m síkfutásában Sándor Mirabella 2:34.34-gyel, mögötte Zsohár Lúcia Lola 2:35.84-gyel zártak. Fiú 300 m síkfutásában Kiss Lukács volt érdekelt, aki 46.83-mas egyéni csúccsal a 4. helyezést érte el.