Versenydömping a szezon végéhez közeledve

2022. szeptember 16. 15:08 // Forrás: VEDAC
Győrött rendezték meg a 9. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőt, valamint az U16-os korosztály magyar bajnokságát is. Elégedett lehet a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC), hiszen mindkét versenyen több egyéni csúcsot értek el sportolói és többször felállhattak a dobogóra is.

A szuper liga döntő sajátossága, hogy oda pontszerzés alapján lehet eljutni. A sportolók az évad során a ligaversenyeken gyűjtögetik adott számban a pontokat, s versenyszámonként a nyolc legtöbb pontot elérő atléta kvalifikálja magát a fináléba.

A veszprémiek közül Honti Marcell 1500 méteren hetedik lett. Diszkoszvetésben Péringer Márk szintén hetedik helyen végzett a felnőttek között, viszont Strigencz Zalán dobogós helyezést ért el, harmadik lett, ugyanitt Péringer Márk a hetedik helyen zárt. Kalapácsvetésben Czeller Gábor ért el dicséretes eredményt, amivel a szombathelyiek mögött az ötödik helyezést zsebelte be, kettővel mögötte, a hetedik pozícióban a szintén VEDAC-os Csekő Miklós zárt.

A nőknél 1500 méteren Tóth Eszter zárt hatodikként. A Szemán-testvérek közül Kata új egyéni csúccsal a dobogó harmadik fokát foglalhatta el 3000 akadályon, Kitti pedig a negyedik helyen ért célba. Kalapácsvetésben a Csatári-lányokért szoríthattunk, Jázmin megközelítette a 60 métert, így harmadik lett, testvére Dominika a nyolcadik. Gerelyhajításban önbizalomnövelő bronzérmet vehetett át Máté Fanni.

Csatári Jázmin harmadik lett - Fotó: VEDACCsatári Jázmin harmadik lett - Fotó: VEDAC

Az U16-os magyar bajnokságon a fiúknál Furda Botond két számban volt érdekelt, 800-on új egyéni csúcsot futott és hatodik lett, míg 1500-on is megjavította egyéni legjobbját, amiért bronzérem volt a jutalma. Gerelyhajításban Tombor Kristóf ezüstérmét kell kiemelni, aki ezzel megszerezte a válogatottságot a maribori U16-os válogatott viadalra.

A lányoknál kalapácsvetésben Fertig Fanni bajnoki címet érdemelt ki, közel négy méterrel dobott jobbat az őt követő vetélytársánál, így nagyon magabiztos sikert könyvelhetett el. Fanni teljesítménye is U16-os válogatottságot ért.

Mindezekkel egy időben Kövér Fanni gerelyhajító Zágrábban mérette meg magát. Végül az utolsó sorozatban elért 55.82 méteres eredményével az ötödik helyet szerezte meg a rangos mezőnyt felvonultató Zagreb Meeting Memorial Borisa Hanzekovica 2022 elnevezésű atlétikai viadalon, mely a World Athletics Continental Tour arany minősítésű versenye is egyben.

Eredmények. 9. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő. Férfi. 1500: 7. Honti Marcell 4:00.02. Diszkoszvetés: 3. Strigencz Zalán 53.07, 7. Péringer Márk 45.95. Kalapácsvetés: 5. Czeller Gábor 71.14, 7. Csekő Miklós 65.37. Női. 1500: 6. Tóth Eszter 4.52.95. 3000 akadály: 3. Szemán Kata 11:38.64, 4. Szemán Kitti 12:13.64. Kalapácsvetés: 3. Csatári Jázmin 58.42, 8. Csatári Dominika 45.51. Gerelyhajítás: 3. Máté Fanni 45.61.

U16. Férfi. 800 méter: 6. Furda Botond 2:04.26. 1500: 3. Furda Botond 4:23.26, 13. Szigeti Máté 5.40.21. 3000: 13. Szigeti Máté 12:47.85. Kalapácsvetés: 11. Bankó Olivér 35.46, 13. Bankó Milán 34.39, Kis Zétény 33.26, 16. Nagy Noé 26.31. Gerelyhajítás: 2. Tombor Kristóf 52.77, 9. Mátyás Gergő 39.78, 14. Nagy Noé 32.19. Női. 800: 13. Szekeres Hanna 2:36.88, 15. Tróbert Boglárka 2:42.52. 1500: 11. Tróbert Boglárka 5.58.18. Súlylökés: 19. Kovács Viktória 8.42. Kalapácsvetés: 1. Fertig Fanni 58.39, 9. Pölös Petra 31.22, 14. Kovács Viktória 22.14.