Értékes tapasztaltokról és fontos tanulságokról számolt be mai sajtótájékoztatóján az augusztusban hazatért tajvani küldöttség vezetője, Lasztovicza Jenő. Veszprém megyei közgyűlésének elnöke nyolcadmagával látogatott a távol keleti országba, hogy az ott töltött idő alatt a delegáció tagjai választ kapjanak hazánk és az apró sziget közti, a jövőben még szorosabbra fűzhető gazdasági együttműködés kapcsán felmerült kérdésekre. Az elnök úr mellet helyet foglalt Mihalovics Árpád, a Pannon Egyetem rektorhelyettese és Ékes József országgyűlési képviselő is, akik országaink együttműködésének további értékes lehetőségeiről számoltak be.
Egy a portálunkon néhány hete megjelent
cikkből kedves olvasóink már tájékozódhattak, hogy a magyar-tajvani gazdasági együttműködés jelenleg is meghatározó jelentőséggel bír, a jövőbeni lehetőségek azonban ennél még szerteágazóbbak. A rektorhelyettes úr beszédében kiemelte, hogy a Pannon Egyetem törekszik az oktatás és kutatás nemzetközi kontextusba helyezéséről, az intézmény jelenleg is 44 országgal ápol kapcsolatokat. Amennyiben sikeres együttműködési megállapodás jön létre a Kainan Egyetemmel, a következő években felépülő
innovációs központ kiváló módon tudná hasznosítani az ottani alapkutatások eredményeit. A két oktatási intézmény képzési módszerei között sok a hasonlóság, így a Mérnöki Kar, a Műszaki Informatikai Kar és a Gazdaságtudományi Kar, azon belül is a turizmus és vendéglátás szak tudna a legtöbbet profitálni a távolkeleti kapcsolatból. Egyetemünk hallgatói számára már biztosított a lehetőség, hogy elsajátítsák kínai, japán vagy koreai nyelvet, a kultúrák komolyabb tanulmányozását és a csereprogramok kibővítését pedig a jövőbeni támogatások tehetik lehetővé a hallgatók számára. A rektorhelyettes úr a külföldi igényekről is beszámolt; elmondta, hogy a jelenleg angol nyelven elérhető kilenc mesterképzés iránt több ázsiai és afrikai országból is érdeklődnek. Reméli, hogy Tajvan esetében is - a jelenlegiekhez hasonlóan - gyümölcsöző kapcsolatok születnek.