A megyei közgyűlés elnöke, Lasztovicza Jenő méltatta azt a törekvést, melyet elődei tettek, majd hangsúlyozta, hogy Pápa, Sümeg és Füred után még mindig marad tennivaló, hiszen sok olyan mentőállomás van még, ahol fel kell zárkózni a XXI. század elvárásaihoz.
A település polgármestere, Fábry Szabolcs a biztonságot emelte ki beszédében. Büszke arra Nagyvázsony ─ mondotta ─, hogy összefogást tudtak generálni, s országosan is egyedülálló lefedettség születhetett ennek eredményeként. Külön köszönetét fejezte ki azoknak az országgyűlési képviselőknek (köztük a már elhunyt Horváth Balázsnak), akik parlamenti munkájukkal gyorsították a mentőállomás megvalósulását. Köszönettel illette a korábbi polgármestert, s az általa vezetett testületet is. Ez a mentőállomás ─ mutatott rá ─ példa arra, hogy vannak az országban missziók, ahol az ellentételeket félre lehet tenni az összefogás érdekében.
Az OMSZ általános főigazgató-helyettese, dr. Gorove László 12 ezer környékbeli lakos életkörülményeinek biztonságosabbá válását emelte ki, majd bajtársai nevében is megerősítette, hogy szakmailag, emberileg, erkölcsileg mindent meg fognak tenni a betegek és a sérültek ellátásáért.
Az ünnepségen ajándékok átadására is sor került. A 04 Alapítvány képviseletében dr. Rozsnyói Edit kuratóriumi elnök félautomata defibrillátort, navigációs készüléket, különböző műszaki eszközöket adott át az új állomás vezetőjének, Barabás Zoltánnak. Az elnök emlékeztetett arra, hogy az országban elsőként Veszprém megyében látták el a mentőautókat félautomata defibrillátorral.
Az ünnepség folytatásaként a Várnai Zseni Általános Iskola diákjai adtak műsort, majd a hivatalos átadásként a nemzetiszín szalag átvágása következett. Ezután a vendégek megtekinthették a minden szükséges eszközzel felszerelt mentőállomást, ahol 0-24 órás szolgálatban hat mentős dolgozik már szeptember első napjától fogva. A dolgozók egy kiemelt felszerelésű Mercedes mentőautóval indulnak a hívás utáni másodpercekben. Terveik között szerepel – mondta a Vehír érdeklődésére Barabás Zoltán –, hogy a munkanapokra egy újabb mentőautót állítanak 12 órás szolgálatba.
Az új mentőállomást a történelmi egyházak képviselői áldották meg.
Az avatást követően dr. Czirner József mentőfőorvos tartott pohárköszöntőt, melyben az összefogást emelte ki.