Az ország távoli pontjairól is érkeztek mérnökhallgatók a pénteken megrendezett automatizálási versenyre. A feladat már csak hallásra se egyszerű: egyedi tervezésű, nyák lemez megmunkálására alkalmas CNC gravírozógép építése, házilag. A verseny legnagyobb kihívása azonban mégsem a pályamű volt, az induló 4 fős csapatok feladata a lehetőségekhez mérten a a legkevesebb pénzből megépíteni a gépet és a leggyorsabban, mérnöki pontossággal elkészíteni a szervező cég által készített mintadarab másolatát.
A megmérettetésből természetesen a Pannon Egyetem hallgatói sem maradhattak ki. Igényesen megépített, asztalnyi méretű szerkezetüket már a 10 órai nyitás előtt üzemkész állapotba helyezték a Hotel Magister konferenciatermében. Kérdésünkre, hogy kit tartanak esélyesnek, még ők sem tudtak egyértelmű választ adni. Elmondásuk szerint a 7 csapatból álló mezőny idén nagyon erős és a felvonultatott változatos ötletekben sincs hiány. Bíznak abban, hogy az általuk épített gépezet - ami a pályamű legyártásán kívül több feladatra is alkalmas - kivívja majd a zsűri elismerését. Nem keveset dolgoztak vele, 5 hét munka és fél millió forint ráfordítás után reményteli szereplésre számítanak. A 4 fős csoport tagjai becsülettel állták kérdéseinket, hogy a szakzsargont sem kímélve adhassanak választ, majd egyöntetűen bólogatva állapították meg: megérte.
***
Az eredményhirdetésre késő délutánig várni kellett, a zsűri nehéz helyzetben volt, ám döntésüket végül meghozták, az eredmények a következők:
A legegyedibb technikai megoldás különdíja: a Kecskeméti Főiskola csapata
A legköltséghatékonyabb gép különdíja: a Pannon Egyetem csapata
A leggyorsabban elkészült működő mintadarab különdíja: a Nyíregyházi Főiskola csapata
A legtalálóbb névért járó különdíj: a Dunaújvárosi Főiskola csapata
Az egy hetes utazással járó fődíj és a vándorkupa tulajdonosa: a Nyíregyházi Főiskola csapata