„Születése” óta ez a negyedik alkalom, hogy az intézményt új épületbe költöztetik, ugyanakkor a mostani alkalom egyben a legindokoltabb is. A közgazdaságiban 450 diák tanul, és 55 felnőtt, pedagógus, alkalmazott dolgozik. Nekik kellett megfelelő körülményeket biztosítani, mert a Vár utcai patinás épület szinte életveszélyessé vált. Nem csak a kimagaslóan magas rekonstrukciós költség indokolta a költözést. Ahogy Debreczenyi János fogalmazott, abban az épületben egyszerűen semmilyen mód nem volt olyan átalakításra, infrastrukturális fejlesztésre, amit a magas színvonalú oktatás ma megkövetel. Ezért még ha az önkormányzatnak lett is volna közel 2 milliárd forintja (egyes számítások szerint ennyibe kerülne a Vár utcai épület teljes felújítása – szerk.) az a problémát messze nem oldaná meg.
2007 végén született meg a döntés a Nagy László Általános Iskola Cholnokyba integrálásáról és a Közgazdasági átköltöztetéséről a Csap utcába. A szintén nem túl korszerű épület felújításához szükséges közel 200 millió forintot a 2008-as költségvetésbe már beépítették. A tervezés, illetve a munkálatok során folyamatos volt az egyeztetés az iskola vezetésével, így a tantermek az igényeknek megfelelően lettek kialakítva. A polgármester elmondta, hogy több alkalommal személyesen itt járt az felújítási munkálatok ideje alatt, és meggyőződött arról, hogy a kivitelezők nem csak szakszerűen, hanem felelősségtudóan végezték munkájukat. Ez az épület olyan erőt sugároz magából, hogy itt jó tanulni és tanítani – fogalmazott Debreczenyi János, majd Dobó István szavaival avatta fel az új iskolaépületet: „A vár erőssége nem a falakban, hanem az emberek lelkében van!”
Két alap pillére van egy iskolának, az egyik a matéria, maga az épület – ez most adott, a másik a személyi feltétel. A világ folyton változik, míg olyanná nem lesz, amilyen volt – jegyezte meg Kópházi Ferenc igazgató. Majd ígéretet tett, hogy a korábbi szellemet ápolják, viszik majd tovább az új falak között is.
Némedi Lajos önkormányzati képviselő, az oktatási bizottság elnöke a Vehírnek elmondta, hogy a nyár folyamán az épület teljes belső infrastruktúráját átépítették. Kicserélték a parkettát, a nyílászárókat, teljesen új felszerelés került a vizes blokkokba, az utolsó négyzetméterig mindent kifestettek, új tantermeket alakítottak ki, megoldották a külső szigetelést. A fejlesztések egyik legnagyobb eredménye, az informatikai rendszer kialakítása. Az iskolaépületben jelenleg összesen 4 informatika terem és külön szerver termek vannak. Az egyik informatika terem 35, a másik három 20-20 férőhelyes, a legmodernebb technikával felszerelve. Az informatika oktatására nagy hangsúlyt fektetnek a közgazdaságiban. Az első két évben alaptárgy, heti két alkalommal, de szakmai képzéseket is tartanak.
A diákok értékeinek megőrzését szolgálja, hogy pontosan
annyi szekrényt építettek be a folyosókon, ahány diákot az iskola befogadni
képes, vagyis 450-et, így minden tanulónak saját szekrénye van.
Amikor döntöttünk a Nagy László és a Cholnoky általános
iskolák összevonásáról, azt az ígéretet tettük, hogy az összeg egy részét, amit
ezzel megspórolunk, visszaforgatjuk az oktatásba. Ezzel a 183 millió forinttal
eleget tettünk az ígéretünknek, mondta portálunknak Némedi Lajos. Majd
rámutatott, már csak egy dolog van hátra, hogy végére érjenek az
elképzeléseknek: az iskolához tartozó forfa épületben is van jelenleg tanítás.
Az ott lévő tantermeket még át kell költöztetni a már felújított épületbe, mert
jelenlegi helyükön nem a legjobb a szigetelés. De ezen munkára is hamarosan sor
kerül – mondta a bizottsági elnök, aki szerint a Veszprémi Közgazdasági
Szakközépiskola ma a város legszebb választókörzetének legszebb iskolája. Az
épületet az ünnepségen Borián Tibor piarista atya, a Padányi Bíró Márton Római
Katolikus Gimnázium nyugalmazott igazgatója áldotta meg.