Az okokról Debreczenyi János polgármestert kérdeztük, aki elmondta: a pályáztatás során a hivatal szakemberei megversenyeztették a kivitelezőket. Minden a szokványos mederben folyt, ebbe a szerződéskötés is beletartozik. A kivitelezés során azonban kiderült, hogy nem abban a minőségben készült a kerítés, mint ahogy azt elvárták.
Ez vonatkozik az anyagok felhasználására, az előregyártásra, az összeszerelésre és a munka színvonalára egyaránt.
A korlát átmeneti része vörös kőből készült, akár az eredeti, ez szerencsére megfelelő. A bontás tehát az efölötti részre vonatkozik.
Debreczenyi János hozzátette: „Elismerem, ez nagyon kellemetlen dolog, de nem engedünk teret annak, hogy pusztán azért készüljön el valami, mert van rá egy szerződés, amit határidő köt. Még akkor is, ha olyan jeles, mint a színházé. Legalább száz évre előre kell gondolnunk. Mindemellett azt is figyelembe kell venni, hogy műemléki környezetről van szó. A város arculatához az is hozzátartozik, hogy ez „csak” egy korlát.”
A hivatal tehát – miután a műszaki ellenőr jelezte észrevételeit – visszavette a munkát, s a kivitelezést újra pályáztatja.
A kivitelező körülbelül 50%-os készültségig jutott el, így számára is jelentős gondot okoz a helyzet. Az eddig felmerült költségek is a vállalkozó céget terhelik
Bár ritka a hasonló eset, Veszprémben tíz éve már megtörtént, hogy egy ezer négyzetméteres térfelület összes burkolókövét fel kellett szedni pontatlan munka miatt.
Az újabb közbeszerzési eljárás miatt körülbelül három hónapot csúszik az átadás, de – mint azt a polgármester hangsúlyozta – nem engedhetik meg maguknak, hogy évek, de akár egy évszázad multával azt mondják az emberek, lám, ezt ez az önkormányzat készíttette.