A lokálpatrióták már egy esztendeje elhatározták – mondta az elnök –, hogy a maguk módján támogatni fogják a strand létrejöttét.
A most kibocsátott téglajegyeket legkésőbb jövő őszig, vagy a strand kapunyitásáig szeretnék eladni. Az elnök szerint a téglajegy egyben szavazás is. Hozzátette, hogy (elsősorban a Batthyány utcában) vannak ellenzői a strandnak, sőt: olyanok is, akik élve fellebbezési jogukkal, hátráltatni tudják az építkezés megkezdését. Ez a fellebbezés meg is történt. Pedig – magyarázta Molnár Ernő – lehetséges, hogy éppen azok a nagymamák tiltakoznak, akik egykor a Csomay-strandon élvezték a nyár örömeit, s most ugyanazt megtagadnák unokáiktól.
Az elnök szerint a téglajegy árából befolyó bevételek felét a későbbi strandbelépők árának támogatására szeretnék fordítani. A másik felét pedig egy egyszerűen átalakítható, megfelelő palánkkal körbevett univerzális sportpálya kialakítására. Ez igény szerint a különböző labdajátékok színtere lehet.
A terjesztés kapcsán Molnár Ernő azt is elmondta, hogy erre elsősorban a lokálpatrióták tagjait kérték fel, de gondoskodnak arról, hogy az érdeklődők azokat meg tudják vásárolni egyebütt is.
A Vehír kérdésére (az Aréna szomszédságában dubai befektető szállodát, sportkomplexumot szeretne építeni azzal a kikötéssel, hogy ne épüljön meg az önkormányzat által tervezett strand) az elnök visszautalt az előző önkormányzatra, melyet már évekkel ezelőtt megkerestek külföldi befektetők, ám amikor az új vezetés konkrét tárgyalásokra hívta volna őket, „felszívódtak”. A kérdésben megfogalmazott területet – egészítette ki Molnár Ernő – egyébként már eladta az önkormányzat. Hozzátette: Veszprémben egyébként számos olyan intézmény van, amely magas színvonalon szolgáltatja a wellnesst. Vízi vidámpark (akvapark) avagy ahhoz hasonló a szomszéd településeken (Ajka, Pápa, Balatonfüred) már van, ám klasszikus strand csak a Balatonnál.
A célunk az – folytatta az elnök –, hogy a veszprémiek érezzék: értük, nekik, gyerekeiknek épül a strand. Reméljük, ennek is lesz olyan értéke, értelme, mint a Csomaynak.
A lokálpatrióták abban is bizakodnak, hogy a téglajegy nem kerül a Nemzeti Színház téglajegyének mindmáig kibogozhatatlan helyzetébe.
Kiegészítésként az is elhangzott, hogy három éve még a Csomay megmentése volt a cél, mára azonban teljesen egyértelművé vált: csak a mostani (Március 15. utca) helyére építhető meg a fűtőmű hulladékhőjének a felhasználásával.