Zaklatott világban élünk, de ez akkor sem volt másképp, amikor 1825-ben Széchenyi birtokainak éves jövedelmét a Tudós Társaság céljaira ajánlotta fel – mondta dr. Németh Tamás, az MTA főtitkára. Az akadémikus napjaink feladatára utalva úgy fogalmazott: érvényesülni lehet munkával és kommunikációval, de a munka az melynek eredménye kézzel foghatóbb. Majd Széchenyi gondolatait idézte, aki szerint a bajban, válságban az igazi hazaszeretet, saját hibánk beismerése. Dr. Németh Tamás szerint ezért érdemesebb tehát a munkát választani. Úgy látja, sokkal átfogóbban kellene szervezni a Tudomány Napja körüli rendezvényeket, mert az az utóbbi időben elveszítette jelentőségét. Ezért döntött úgy az MTA, hogy megrendezi a Tudomány hetét, mindazokban a városokban, akik ebben partnernek bizonyulnak. Elsőként Debrecen ajánlkozott, így ott már biztosan lesznek tudományos programok az ünnep jegyében. A főtitkár köszöntőjében kihangsúlyozta Széchenyi István közért való cselekedeteit, felajánlásait – mert ő az az ember, aki életével mintát adott, miként kell felelősséget vállalnunk a nemzet kiműveléséért.
Dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora a Magyar Tudomány Akadémia megalapításának kezdetére, és annak történetére emlékezett. Majd a Pannon Egyetem jövőbeni céljairól, melynek jő iránya a kutatás és az innováció fejlesztése.
A tudomány napja alkalmából felavatták a Phd doktorokat, címzetes egyetemi docens címet adományoztak, átadták a Habilitációs okleveleket, valamint a Köztársasági- és a Polinszky-ösztöndíjakat.
A címzetes egyetemi tanári címet a Georgikon Kar javaslatára Dr. Kiss Levente, az MTA Növényvédelmi Kutatóintézet tudományos osztályvezetője kapta. Kópházi Ferencet, a Közgazdasági Szakközépiskola igazgatójának címzetes egyetemi docensi címet adományoztak. A Pannon Egyetem tiszteletbeli doktoraivá avatták kimagasló tudományos munkásságukért Dr. Kertész Andrást és Dr. Sáringer Gyula professzort. A Mérnök Kar felterjesztésére Dr. Liszi János nyugalmazott egyetemi tanár Professor Emeritus kitüntetésben részesült.
A mai napon a Pannon Egyetem mintegy 30 hallgatóját avatták Phd. doktorrá. Kimagasló tanulmányi eredményükért 38-an kaptak köztársasági ösztöndíjat. A Veszprémi Vegyészekért Alapítvány által létrehozott dr. Polinszky Károly tanulmányi ösztöndíjat három hallgatónak ítélték oda, Sas Zoltán ötöd éves környezetmérnök-, Kasza Tamás negyed éves gépészmérnök-, és Szabó Péter harmadéves kémia alapaszakos hallgatónak.