A nemzeti politika, amit mi képviselünk - folytatja az elnök-, nem csak az Európai Parlamentbe készül, hanem a magyar országgyűlésbe is. Igenis bele szeretnénk szólni, szeretnénk meghatározni Magyarország sorsát. Úgy gondoljuk, hogy a világ jelenlegi helyzete megköveteli, hogy határozott nemzeti pártok megmutassák önmagukat. Ez Európa minden országában meg is jelenik.
Elsősorban ezeken a közvetlen találkozókon keresztül tudjuk kifejteni azokat a gondolatokat, amiket egy úgynevezett nemzeti radikalizmus nevű eszméhez kapcsolnak - veszi át a szót dr. Morvai Krisztina. Van egy óriási eltérés aközött, ahogyan megjelenünk az országos médiában, és aközött, amit mi megtapasztalunk, amikor az emberekkel találkozunk. Mitől nemzeti radikális oldal ez? Attól, hogy radikálisan demokrácia pártiak vagyunk, radikálisan Magyarország függetlensége mellett vagyunk és radikálisan emberközpontúak. Ha ezt jelenti a nemzeti radikalizmus, akkor büszkén vállalom, hogy radikális vagyok.
Azt gondoljuk, hogy az igazságosság az első, kellene valamiféle társadalmi igazságosság. VI. Pál pápa mondta: "Hogy ha békét akarsz, harcolj az igazságért!". Programunk is erre épül, két fő pillére az, hogy idegen érdekek helyett a magyar érdekeket képviseljük, és hogy a kizárólag pénz és profitorientált gondolkodás helyett az emberközpontú gondolkodást vezessük be - mondja a jogász.
Meg kell menteni a falut, segíteni kell a családi vállalkozásokat. Biztosítani kell a közlekedést, az iskolákat, a postát. A magyar vállalkozókat előnyben kell részesíteni a külföldiekkel és a multikkal szemben. A gyökerekig hatolóan kell orvosolni a jelenlegi rendszert - részletezi az elképzeléseiket Morvai Krisztina.
Miért választott munkája háttérnek egy pártot egy olyan országban, ahol felmérések azt mutatják, hogy az emberek alapvetően nem szeretik nagyon a pártokat? - tettük fel a kérdést.
Nagyon meggyőződéses civil ember vagyok - válaszol -, mindig azt gondoltam, hogy a civil társadalomnak kell változásokat létrehoznia. Ugyanakkor a politikai élet, európai szinten is, pártokban zajlik. Gábor engem megkeresett azzal, hogy nem kell semmit változtatnom, nem kell semmit megígérnem, semmi fajta elvárásuk nincsen velem szemben, csak csináljam továbbra is azt, amit eddig. Rájöttem arra, hogy ha ez idő szerint pártok mozgatják a világot, akkor most ezt kell tenni, mert olyan helyzet van, amikor hatni kell tudni. Független civilként nem tudok akkora hatással lenni.
Hogyan értékeli az előbb említett felmérést a Jobbik elnökeként? - kérdeztük Vona Gábortól.
Minden olyan felmérésnek örülünk, ami azt mutatja, hogy a Jobbik mérhető és potens része a magyar közéletnek (7%). A Századvég felmérésénél fontosabbnak tartom a Szonda Ipsosét, amiről azt beszélik, hogy balliberális elkötelezettségű, és ők 2%-ra mérték a Jobbikot. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan nem merték bevallani, hogy a Jobbikkal szimpatizálnak, ezért ez az érték jóval több lehet.