Győrffy Balázs, Nemesgörzsöny polgármestere, a MAGOSZ Veszprém megyei elnöke azok közé tartozik, akiknek ez a rendszer megpecsételi a jövőjét. Mint mondja, azok a fiatal gazdák, akik az egyetem elvégzése idejére bérbe adták a földjüket, majd most, a diploma megszerzése után kezdenék a gazdálkodást, az állami támogatás felétől elesnek. Ahogy Jakab István, a MAGOSZ elnöke fogalmazott, a föld kijátszása zajlik épp, hiszen mintegy 450 milliárd forint vagyonértékű jogot juttatnak azoknak, akik az átállás idejében bérlői a földeknek. Ezekhez a földekhez tartoznak azok a hatalmas területek is, melyek jelenleg állami tulajdonban vannak. Az SPS győztesei tehát azok a nagytőkések, akik megengedhették maguknak, hogy minél nagyobb földterületet béreljenek.
Jakab István arra is felhívta a figyelmet, hogy míg nagytermelőket részesítik előnyben az egyéni gazdálkodókkal szemben az adózás előtti eredménye nekik több, a nagy gazdálkodó társaságoké folyamatosan csökken. A tőkearány is az egyéni gazdálkodóké magasabb, mintegy 83,6 százalék, a társaságoké mindössze 56,8. A támogatás elosztása a MAGOSZ szerint már eddig sem volt igazságos, mert míg a gazdáknak hektáronként alig több mint 30 ezer forintot adott, a gazdálkodó társaságoknak 85 ezret, vagyis közel a háromszorosát.
A MAGOSZ képviselői Veszprémben is elmondták, hogy nem babra megy a játék, és ezt az átállást nem csak a gazdák, hanem Magyarország lakossága is a saját bőrén fogja érezni, amikor a magyar jó minőségű termék, nem tud majd versenyképes lenni a piacon. Drágább lesz a hazai – mondják. Jakab István azt is cáfolja, hogy Uniós kötelezettségünknek tennénk eleget, hiszen az EU kimondottan javasolta Magyarországnak, hogy 2013-ig ne lépje meg az SPS-re való átállást, ugyanis jelenleg is zajlik az Unióban az agrárpolitika felülvizsgálata. Azok a velünk együtt csatlakozó országok, akik korábban már áttértek, épp most egyszerűsítik támogatási rendszerüket, hasonlóképp, mint a mi SABS-unk, mivel bebizonyosodott, az SPS ebben a formában nem működik.
Míg a MAGOSZ a köztársasági elnöknek írt levelet és arra kérte, hogy küldje vissza a törvényt a parlament elé, addig a Fidesz részéről Font Sándor előzetes normakontrolt kért és az Alkotmánybíróságnál keresné a helyzet megoldását.