Több mint száz interjút készítettünk közép- és kisvállalkozásokkal, hogy ezek fényében alakíthassuk ki a megfelelő tervet - vette át a szót Balogh Balázs, a Integrált Városfejlesztési Stratégiát kidolgozó Aditus Kft. munkatársa. A Lepény és a volt Koronaszálló volt az, ami a felmérések szerint a legkevésbé tetszett jelenlegi állapotában a veszprémieknek, így ezeken teljes homlokzatfelújítás és utóbbin a tetőhéjazat felújítása is várható. A Séd mozi épületében elkezdődhetne a Hangvilla komplex fejlesztése: konferencia, hangverseny- és rendezvényközpont és természetesen a hozzátartozó kiszolgáló egységek kialakítása. Terveznek ez alá egy mélygarázst, ahogyan a Vas Gereben utcai épület alá is, ahol ezen túlmenően, projekten kívül egy irodaépület születne. A civil szervezetekkel is egyeztettünk - folytatta Balogh -, ők a Veszprémi Kulturáért Közalapítványon, mint ernyőszervezeten keresztül vesznek részt partnerként a programban.
A megvalósítást egy 100%-os önkormányzati tulajdonban lévő társaság, a Pro Veszprém Kft. koordinálja majd. Temesvári Balázs, a létrejövő cég ügyvezetője elmondta, nem csak a városfejlesztés lesz a feladatuk, hanem a befektetések ösztönzése is, ezért tovább erősítik a kommunikációt a vállalkozásokkal és civilekkel. Jelenleg a Szervezeti és Működési Szabályzat (SzMSz) kidolgozása van folyamatban. Olyan projektvégrehajtó egységet hozunk létre, ami nem csak a fejlesztéseket, hanem a hosszú távú fenntarthatóságot is szolgálja - tette hozzá az ügyvezető.
A projekt eredményeként közel 3,7 milliárd forint értékű beruházás valósulhat meg, amelyből 1,8 milliárd lenne az uniós támogatás, és körülbelül ugyanennyi a magánforrás.
Balogh Balázs, Brányi Mária, Temesvári Balázs és a sajtó munkatársai