A Lokálpatrióták véleménye szerint a hajléktalanok ellátása túl egyoldalú tevékenység, mivel az állam és a város szinte mindennemű elvárás nélkül támogatja a rászorulókat.
Az egyesület elnöke, Molnár Ernő szerint városunkban 120-130 fedél nélküli él, ám ez is túl magas szám egy ekkora városhoz. A hivatalos statisztikában ugyan ennek a duplája jelenik meg, de csak azért, mert a legtöbben többféle támogatást vesznek igénybe, és átfedés van a nyilvántartásban. A képviselő szerint minden veszprémi hajléktalannak van valamiféle havi jövedelme, nyugdíjat vagy szociális segélyt kapnak, továbbá biztosított számukra az átmeneti szállás, az éjszakai menedékhely, nappali ellátás és népkonyha. Ez a magyar államnak évi 86, a városnak 60, tehát összesen 146 millió forintba kerül. A rászorulókkal 41 főállású szociális munkás és egyéb kisegítő foglalkozik. A lakosság és a hajléktalanok közötti súrlódásokért pedig az a 30-40 fő felelős, aki nem hajlandó elfogadni a társadalom írott és íratlan szabályait. Ők azok, akik nap mint nap ittasak, szemetelnek, a közterületekre piszkítanak, randalíroznak - mondta el Molnár Ernő. A Lokálpatrióták szerint határozottan fel kell lépni ellenük, hiszen az állam támogatását élvezik, ugyanakkor nem hajlandóak beilleszkedni a társadalomba.
Javasolják tehát, hogy a hajléktalan-ellátást januártól biztosító Máltai Szeretetszolgálat a napi 8 helyett 24 órában működtesse az utcai szolgálatát, az ellátásban résztvevő gondozók jelentsék, ha rendelet vagy törvénysértésen kapják az ellátottakat, és a hatóságok is járjanak el a kellő szigorral.
Molnár Ernő és Kavalecz Tibor