A teltházas nézőtér előtt Porga Gyula alpolgármester mondott köszöntőt, melyben hangsúlyozta, hogy az iskolákban dolgozó pedagógusok és gyermekek megismerésével egyfajta viszony alakulhat ki a felek között, s ez pedig nem más, mint egy igazi lelki kitárulkozás. Ennek igen szép példája a Bárczi iskolában folyó munka.
A rendezvény kedves színfoltja volt, amikor a meghívott vendégek (többek közt Pál Béla országgyűlési képviselő, Porga Gyula alpolgármester, Némedi Lajos, az ifjúsági és oktatási bizottság elnöke, Bakcsi András, a „házigazda”) egy-egy cserép mikulásvirágot vehettek át, ezzel is emlékeztetve őket, hogy közeleg a gyermekek kedves ünnepe.
A műsorban az iskola szinte minden tanulója és pedagógusa részt vett. Láthattunk egyéni és csoportos produkciókat: kissé döcögőset, de már-már profit is. Valamennyi színrelépésről sugárzott a természetes szeretet, az adni akarás, a felkészítők lélegzet-visszafojtása, a kicsik és nagyobbak bizonyítani akarása. Sikerült. Sikerült nehezen feledhető pillanatokat szerezni nagyszülőknek, szülőknek, testvéreknek, s azoknak is, akiknek nincs személyes kapcsolatuk a gyermekekkel. A taps ezúttal nem protokoll-taps volt, az elkészült fényképek nem maradnak a memóriatárban.
Az est meghívott vendége a Bran együttes volt. Szép játékukkal, magyarázó összekötő szövegükkel kellemes perceket szereztek a közönségnek.
Az előtérben ki-ki elcsodálkozhatott a gyerekek kézműves alkotásain. Egyedi darabok, egyedi értékkel. Így is mondhatnánk: a mi fiunk, a mi lányunk készítette, nézze csak meg…
Egy kis közösség szakmai elismerése mindenképpen nagy elismerés – mondta Horváth Éva igazgató, aki átadta a jók közt is a legjobbaknak a Bárczi-díjakat. Idén a pedagógusok közül Dunai Ágota gyógypedagógus, a gyermekek köréből pedig Gyöngyösi Dóra, Pál András, Molnár Ágota és Ender Judit vehette át nagy taps közepette a jutalmat. Az ajándék mellé meleg hangú köszöntő is kijárt Horváth Évától.
A produkciók sorát az „össz-kar” (nevelők és gyermekek) lírai hangvételű, gyertyafényes előadása zárta.