A soros ülés első napirendi pontjaként Porga Gyula alpolgármester ismertette a TDM partnerségi ajánlatát. Köztudott, hogy a tourinform, mint önkormányzati iroda látja el a megyeszékhelyen a turisztikai feladatokat. Ez 2009 februárjától megszűnik, s egy „magasabb szintű” struktúrába kerül át. Az érintettek egy gazdasági társaságot kívánnak létrehozni ennek a feladatnak az ellátására. Ezt az tette indokolttá, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Tervben vannak olyan pályázati források, amelyeket úgy lehet elérni, hogy ha az említett változtatást végrehajtják. A modellt Dél-Tirolban találtak ki, de itthon is (pl. Gyenesdiás) van példa az elfogadására. A lényege, hogy három szféra (önkormányzati, civil és gazdasági) együttműködésén alapszik. Ennek jelei már Veszprémben is láthatók. A civil szerveződés elsősorban a vendéglátóhelyeket tömöríti, de egyéb vállalkozások is tagjai a TDM-nek. A feltételek tehát adottak – hangsúlyozta Porga Gyula, s csak a kistérséghez tartozó településeken múlik, kívánnak-e csatlakozni. Kétségtelen – tette hozzá –, hogy vannak turisztikailag frekventáltabb községek, ám a kevésbé érintett helyeken is lehet turizmust teremteni.
A gazdasági társulás tulajdonosa az önkormányzat mellett, mint „főtulajdonos” mellett a helyi turisztikai egyesület, illetve két vállalkozás, az Aréna és az állatkert. A gt. ügyvezetője a továbbiakban is Lőrincz Katalin lesz.
Az alapfeladatokon túl marketingfeladatokat is el fog látni a társulás, de akár a központi jegyirodai szerepet is betöltheti.
Együttműködni akár tulajdonosként (ennek anyagi vonzata is van), akár a turisztikai egyesület tagjaként, illetve a gazdasági társasággal egy közvetlen együttműködés.
A gazdasági társulás működtetése éves szinten 30 millió forint, mely megoszlik a tulajdonosok között.
A folytatásban a 2008-as esztendő ¾ évi költségvetésének beszámolója volt, melyet különösebb vita nélkül elfogadtak. Az előterjesztő Magasi János (Tótvázsony) polgármester arra mutatott rá, hogy a jövő évi büdzsé még nem lehet százszázalékos, hiszen a Parlament előtt van még az ország költségvetése is. Az azonban bizonyosnak látszik, hogy a 2009-es keretszámok alacsonyabbak lesznek, lényegesen kisebb összeg áll majd a kistérség rendelkezésére, de pénzügyi zavar nem várható ennek ellenére sem.
A társulás elfogadta a fogyatékosok és az időskorúak nappali ellátásáról szóló előterjesztést is. Előbbi otthona a veszprémi „Éltes Mátyás” gondozóház, utóbbié az (ugyancsak veszprémi) Egyesített Szociális Intézmény.
A társulás tagsága döntött a működési költség tartalékának felosztásáról is. Eszerint Márkó 800 ezer, Vöröstó 600 ezer, Hidegkút 700 ezer, Barnag 600 ezer, Sóly 800 ezer, Királyszentistván pedig 500 ezer forintot használhat fel a települést érintő célokra.
Az ülés záró részében egy jogi témáról is szó volt, melyet Veszprém polgármestere, Debreczenyi János vetett fel. Kérdése arra vonatkozott, hogy lehet-e megrendelőlapon más aláírását szerepeltetni. Megbízzák a kistérséget képviselő ügyvédi irodát azzal, hogy jogosulatlan személy vagy szervezet írt-e alá megrendelőn, menetlevélen. Ennek vizsgálatáról annak lezárta után informálják a tagságot, illetve a közvéleményt.