A
bevezetőben dr. Strenner Zoltán
önkormányzati képviselő, az egészségügyi és szociális bizottság elnöke elemezte
az 1999-ben elfogadott szociálpolitikai stratégia helyzetét, majd az elmúlt egy
évet. A pályakezdő fiatalok, a munkanélkülivé válók, az egyedülálló időskorúak
és a krízishelyzetben lévő családok kaptak ebben kiemelt figyelmet.
Strenner Zoltán figyelmeztetett: az önkormányzatok anyagi helyzete igen nehéz, többségük alulfinanszírozott, s a kötelezően előírt feladatok mellett a nem kötelező feladatok teljesítése nehéz lesz. Elismerte, hogy olykor mulasztásos törvénysértés is előfordult az esztendő folyamán, de a lehetséges feladatokat közmegelégedésre elvégezték.
Albert Vendel némi vigaszként hozzátette: a hasonló nagyságú városok sorában Veszprém a költségvetés százalékában élen jár a szociális szférának biztosított költségeket illetően.
A második napirendi pontban az intézményi átalakításról kaptak tájékoztatást a megjelentek Angyal Éva irodavezetőtől. Hangsúlyozta, hogy az igazi átalakítás a hajléktalanok ellátására vonatkozik. Ez a tevékenység ugyanis a szociális gondozói központ az év végén megszűnik, és a Máltai Szeretetszolgálat Egyesület veszi át a működtetést. Az önkormányzat ellátási szerződést köt az egyesülettel. Az önkormányzat a továbbiakban is hozzájárul a működési költségekhez.
A
fórumon Albert Vendel bejelentette, hogy egyébirányú elfoglaltságai miatt
lemond a kerek asztal elnöki tisztéről. Bár sajnálkozással, de a döntést mindenki
elfogadta. Strenner Zoltán az elnöki feladatok ellátására Horváthné Kecskés Dianát javasolta (más jelölt nem volt), aki elvállalta a feladatot.
A kerek asztal befejező részében bemutatkozott Jákói Bernadett esélyegyenlőségi menedzser, aki többek közt a veszprémi szociális feladatellátás történetét dolgozta fel egészen a XV. századtól napjainkig. Elmondta, hogy a városban mindig is megvolt a hagyománya a rászorultak megsegítésének, s ebben oroszlánrészt vállalt a püspökség, majd a sorra megalakuló civil szervezetek. Pusztán az elmúlt négy évtized volt az az időszak, amikor nem tudták a civil szervezetek érvényesíteni akaratukat, ám a rendszerváltás után újraéledtek, s ma már pótolhatatlan részei a megyeszékhely társadalmának.