A Pannon Egyetem 11.000 hallgatóval, 1346 átadott diplomával fejezte be a 2007/2008. tanévet, ám ez utóbbi szám lehetne más is – folytatta a rektor –, ha a végzősöknek meglett volna a diplomához előírt nyelvvizsgája.
A folytatásban Rédey elmondta, hogy a hagyományos (ötéves) egyetemi és főiskolai képzésben résztvevők („túlkoros” hallgatók) száma egyre kevesebb, s csak néhány alapszakon kaptak oklevelet a hallgatók.
Tavaly negyvennyolcan szerezték meg az egyetem doktori iskoláiban a PhD fokozatot.
A hallgatói és oktatói sikerekről a rektor elmondta, hogy harminc köztársasági ösztöndíjasuk volt, 75 hallgató utazhatott külföldre. Ők Finnországban, Spanyolországban és a német, francia, olasz nyelvterületen kamatoztathatták tudásukat különböző kurzusokon (Erasmus, Ceepus és Fulbright) ösztöndíjasként. Az universitas diákjai közül sokan a legrangosabb hazai versenyeken (OTDK) öregbítették az alma mater hírnevét. Nyolc hallgató lett első, kilenc második, 14 pedig harmadik. Közülük is kiemelkedik a Pro Scientia Aranyérem kitüntetettje, Poczai Péter,
A folytatásban a jövőépítés két fő területét vázolta a rektor. A kutatás, a fejlesztés és az innováció terén több mint 1,2 milliárd forint saját bevételhez jutott az intézmény, elsősorban sikeres pályázatok útján.
A Pannon Egyetem otthont ad a Regionális Egyetemi Tudásközpontnak, melynek két fő mozgatója az Ökoret és a FuturIT program. A fejlesztéshez szervesen hozzátartozik, hogy új épületeket kapott tartós használatra az intézmény Veszprémben (volt gyermekkórház) és Székesfehérvárott. Rédey Ákos megfogalmazása szerint értékes nemzeti kincs a Badacsonyi Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetet, amelyet az agrárcentrumba integráltak.
Az egyetem aktív részt vállal a régióban több klaszter alapításában is. Úttörő szerepe van az ipari szerkezetváltozásban élenjáró Ajka esetében is. Jó példa erre az Ajkai Járműipari és Mechatronikai Klaszterrel, ugyanis egyre nagyobb szükség van ezen a területen szakemberekre.
Az intézményi infrastruktúra is fejlődött az elmúlt évben, a Hallgatói Önkormányzat új irodákba költözhetett, valamint kialakították a Hallgatói Központ helyiségeit. Kiemelkedő eseményként említette továbbá a rektor a sikeres intézményi akreditációt, a vegyészmérnöki szak Közép-Európában egyedülálló kiváló minősítését az Angol Vegyészmérnöki Kamara által, valamint a hagyományos sportrendezvények közül a jubileumi Balaton regattát.
A veszprémi székhelyű Pannon Egyetem 2008 szeptemberétől 39 alapszakon és 11 mesterszakkal várja a hallgatókat. Az új mesterszakok főként a bölcsészettudományi, gazdasági és agrárterületre összpontosítanak, valamint idén először vehették át diplomájukat a Műszaki Informatikai Kar által gondozott olajipari ellátási lánc szervező szakmérnök nemzetközi szak hallgatói, akik angol nyelvű, Európában egyedülálló képzésen vettek részt. Az intézmény több idegen nyelvű mesterszak indítását tervezi, az angol, német, orosz és francia nyelvű képzések akreditációja folyamatban van. A Pannon Egyetem régiós szerepvállalását szeretné erősíteni a jövőben, a meglévő képzési helyeken szélesíteni fogják a képzési palettát.
A Vehír kérdésére válaszolva Mihalovics Árpád rektorhelyettes elmondta: nemcsak veszprémi, de országos jelenség, hogy az egyetemi tanulmányok befejeztéig számos hallgató nem szerzi meg nyelvvizsgáját, így a diplomák egy ideig a páncélszekrényben porosodnak. Éppen ezért igen fontos, hogy egyrészt megváltozzék a diákok szemlélete, másrészt olyan eszközökkel segítsék a hallgatókat, melyek közelebb vihetik őket az európai szintű végzettség megszerzéséhez.