Mikor először lefúrtak a föld mélyébe, egyetlen csőben rögtön két termálvíz is felbukkant, az első a 700-800 méter mélyen fekvő vízadó rétegből feltörő kb. 30 fokos víz, a másik már a kősziklák szintjéről halad a felszín felé. Ez utóbbi melegvízre úgy "találtak", hogy a munkálatok során a fúrószál a repedésekbe szaladt, innen tört elő a 90 fokos víz. A felszínre tehát a 30 és a 90 fokos víz keveredve érkezik meg.
Sereg úr, tartozások miatt eladta a kutat Siófoknak, a Balaton fővárosa aztán erre alapozta a Galerius Élményfürdőt és Wellness Központot, amely két éve működik. A nagyberényi vállalkozó 220 milliót kapott Siófoktól, ebből kifizette a tartozását a pénzintézetnek. A siófoki "római" fürdőbe viszik a termálvizet.
A Galerius Élményfürdőbe Nagyberényből heti két alkalommal speciális, az ÁNTSZ által engedélyezett tartálykocsiban szállítják a termálvizet, alkalmanként 10 köbmétert. A víz először a központi víztározóba kerül, majd innen a termálmedencébe. A fürdő azonban nemcsak emiatt egyedülálló az országban, hanem a külső imidzsépítésben is speciális elemekkel operáltak. Ehhez az adta az apropót, hogy Siófok környéke már a rómaiak korában is lakott terület volt. A III-IV. századból származó feljegyzések szerint Galerius császár a jelenlegi Siófok területén a Balaton ingoványos részeinek lecsapolására 292-ben zsilipet építtetett, a jelenlegi Sió-csatorna őseként. A római kort idéző külső és belső építészeti jegyeket magában hordozó Galerius Élményfürdő fedettsége miatt függetleníteni tudja magát a balatoni hagyományos nyári 3 hónaptól, és egész évben nyitva tart.
Török Péter, a Termofok Kft. ügyvezetője az ingatlanmagazin.com kérdésére elmondta, hogy a komplexum - a célcsoport-bővítés európai trendjével összhangban - az egész család számára kínálja a szabadidő hasznos eltöltésének lehetőségét. Az utóbbi időben már szinte mindenhol alapszolgáltatásnak számító élménymedencén kívül gyermekfelügyelővel ellátott gyermekkuckóval, pihenőszobával és úszásoktatással várják a vendégeket. Ami a fürdő "hatótávolságát" illeti, nagy fába vágták a fejszéjüket, hiszen vonzáskörzetükbe sorolják a Siófok és környékbeli lakosságon kívül a Budapestről és a környező nagyvárosokból, így Székesfehérvárról, Veszprémből, Szekszárdról érkező látogatókat. Célcsoportjaik között egyaránt szerepelnek a családok, a fiatalok és a nyugdíjasok.
De a tulajdonosok ambícióit jelzik, hogy a fejlesztés harmadik lépcsőjében egy világszínvonalú "egészségcentrum" megvalósítását is tervezik, amely egészségi állapotfelmérésnek, prevenciós, egészségmegőrző és szépészeti kezeléseknek ad majd helyet egyedülálló wellness-berendezések és eszközök (pl. speciális kezelésekre alkalmas vízágyak) segítségével.
A fürdő, Siófok város fürdőjeként aktív, egészséges kikapcsolódási lehetőséget
biztosít minden korosztály számára. A Galerius római császárról elnevezett,
egész évben nyitva tartó fedett élményfürdő és wellness központ nevéhez méltóan
a római fürdők hangulatát idézi, az élet szépségét, szeretetét, egyfajta
életörömöt sugározva.
Jelenleg a közel 650 m2 vízfelülettel rendelkező létesítményben összesen 7 medence és egy csúszda csábítja fürdőzésre a vendégeket, a medencék közül 5 az élményfürdő részen található. A további kényeztetésről a fürdő második emeleti szauna-világa gondoskodik. Wellness kezeléseik kiváló nyugtató és stresszoldó hatásúak, a különböző rész- és teljes testen végzett relax, aroma és vitalizáló masszázsok segítenek megteremteni a test és a lélek harmóniáját.