Az egyetem történetében még nem volt ilyen összegű támogatás - vette át a szót az egyetem rektora, dr. Rédey Ákos - Olyan tevékenységek infrastrukturális hátterének biztosítására van lehetőségünk, melyek nagy mértékben hozzájárulhatnak a város, a megye és a régió gazdasági fejlődéséhez, az életminőség javulásához. Együttműködés nélkül elképzelhetetlen lett volna ez a siker - mondta, és köszönetét fejezte ki a KDRFT elnökének, a városnak és a megyének - Az egyetem a továbbiakban is részt vesz pályázatokon, hogy az épülő infrastruktúrát megfelelő minőségű tartalommal is feltölthessük. A volt gyermekkórház területén olyan tudásközpontot hozunk létre, amely gazdaságilag is meghatározó projekteknek ad majd otthont.
A volt gyermekkórház területére tervezett fejlesztések
Bízom benne, hogy a pályázat második körében is sikeresen szerepel az intézmény - folytatta a megyei közgyűlés elnöke, Lasztovicza Jenő - A gyermekkórházat és területét eredetileg értékesíteni szerettük volna, de a várossal egyeztetve arra jutottunk, hogy a Pannon Egyetem kezelésébe adva az épületet a térség kiemelkedő gazdasági szereplőjét támogatjuk.
Ha a jelen még nem is teljes egészében, de a jövő biztosan a tudás alapú oktatásé - fűzte hozzá Veszprém város polgármestere, Debreczenyi János - Az egyetemnek létfontosságú szerepe van a térség fejlődésében, és örülünk, hogy nem csak az iparban történnek több milliárdos fejlesztések, hanem az oktatás területén is. A Continental Teves, a Balluff, a Pepperl+Fuchs és más vállalatok beruházásai, továbbá az egyetem várható fejlődése egymásra épülve fejlesztik a tudományos, gazdasági és emberi kapcsolatokat.
A székesfehérvári kampusz terve
A Lovassy László Gimnázium volt igazgatójaként tudom, milyen hatással van az infrastrukturális feltételek javulása az oktatásra - mondta Katanics Sándor országgyűlési képviselő, az oktatási és tudományos bizottság tagja - A 4.3 milliárdos támogatás hihetetlen erős infrastrukturális és információs technológiai fejlesztéseket jelent, melyek olyan kutatóbázis alapjai lehetnek, amely orientálni fogja a jövőben az egyetemre készülő fiatalokat is.
Mérföldkő ez a fejlesztés az egyetem történetében - folytatta az egyetem stratégiai igazgatója, Réti Tamás -, ám nem csak lehetőséget, hanem elvárásokat is jelent, amelyeknek meg kell felelnünk. A város, a megye és a régió példaszerű összefogásáról van szó, mely már ebben a stádiumában is vonzó további beruházások számára. Az UNESCO is tervez velünk: amennyiben a beruházások megvalósulnak, kihelyezett régiós igazgatóságot hoznának létre a területünkön. Az oktatási és kutatási struktúra komplett megújítására van lehetőségünk.
A keszthelyi lovarda terve
Orosz György, az egyetem kommunikációs és informatikai igazgatója ismertette a fejlesztési terv részleteit.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében létrejött Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program pályázata a felsőoktatási tevékenységek színvonalának emeléséhez szükséges infrastrukturális és informatikai fejlesztéseket támogatja. Pályázatunkat az egyetem meglévő Intézmény Fejlesztési Tervéhez igazodva adtuk be, és a veszprémi, keszthelyi, nagykanizsai és székesfehérvári területeinket érinti. A veszprémi tudásközpontban több speciális oktatási- és kutató teret alakítunk ki, továbbá egy Hallgatói Szolgáltató Központot; Keszthelyen Bioinnovációs Kutató és Szolgáltató Központot és egy lovardát, Székesfehérváron pedig kampuszt hozunk létre. Nagykanizsa az egyetlen hely, ahol ebből a pályázatból csak informatikai fejlesztések valósulnak meg. A projekt várhatóan 2010 december végén fejeződik be, de addig is pályázunk több területen, elsősorban a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében további szolgáltatások, fejlesztések anyagi hátterének megteremtésére.