A Veszprém Megyei Kórházban folyamatosak a fejlesztések, egy úgynevezett Pannon-modell keretében, melyet a volt egészségügyi miniszter ötlépcsős reformnak nevez. Ebből kettő a Veszprém megyei intézményben már megvalósult. Elsőként újjászervezték a megye fekvőbeteg-ellátását; a tizenkét kórház fenntartója és igazgatója egyezségre jutott a feladatok és kapacitások újraosztásában. Másodjára megvalósították a kórházak részleges integrációját, a megye egészségügyi intézményeit együttműködési megállapodások sora kötik össze, s lényegében két ellátási egységbe tömörültek. A következő s egyben legfontosabb feladat a sürgősségi betegellátás fejlesztése. Erre az előzetes felmérések szerint, illetve a RET döntése alapján 550 millió forint pályázati forrás állna rendelkezésre. Vagyis pontosabban ennyire nyújthatja be igényét a Veszprém Megyei Cholnoky Ferenc Kórház.
Dr. Rácz Jenő a tanácsülésen is hangsúlyozta, a pályázatok kapcsán ügyelni kell az alapvető uniós elvárásokra. Ily módon alapvető szempont a finanszírozhatóság, a fenntarthatóság. Nyertes pályázatnál pedig öt éve át működtetni kell adott ellátást, ellenkező esetben visszafizettetik a pénzt.
A régió további öt kórháza ügyében a következő határozat
született: Eszerint a tatabányai kórház 763 millió forintra, az esztergomi 236
millióra, az ajkai 505 millióra, a dunaújvárosi 272 millióra, a székesfehérvári
688 millióra nyújthatja be igényét.
Tatabányán, noha súlyponti kórháznak számít nincs sürgősségi
ellátás, Esztergomban pedig korábban a megfelelő feltételek híján függesztették fel a sürgősségi betegellátást, ezért mindkét városból a betegeket Budapestre kell szállítani.