A Csermák-napok húsz – díjtalanul látogatható – rendezvénye hagyományosan valamennyi korosztályhoz szól, lehetőséget biztosítva az értékes zenével való találkozásra, a társművészetek bemutatkozására, a szakmai tapasztalatszerzésre és hagyományápolásra.
A fesztivál nyitónapján, május 7-én, hétfőn 9.30-kor Porga Gyula polgármester, a zenei fesztivál fővédnöke is köszönti a résztvevőket, majd ezt követően kerül sor Varga Erzsébet festménykiállításának megnyitójára.
A rendezvények és hangversenyek, mint a Játsszunk zenét! városi zenei műveltségi vetélkedő, a Veszprém valamennyi óvodásának, az elsős és első-második osztályosoknak szóló hangszerbemutató hangversenyek a zeneiskolában illetve Kádártán, Gyulafirátóton, a hagyományos zenés anyák napi köszöntő, a magánének tanszakosok és ütősök, zenekarok ajándékkoncertjei, a városismereti vetélkedő évről-évre értékes programokkal gazdagítják a rendezvénysorozatot.
A Gizella Napok hivatalos zárórendezvénye a május 7-én, hétfőn 20 órakor, a Szent Mihály-bazilikában tartandó Gizella-napi hangverseny. A műsoron többek között Kodály Zoltán, Mendelssohn művei szerepelnek. Idén a zeneiskola művésztanárai – Hajas Szilárd fuvolán, Nagy Edit gitáron, Koós Anita orgonán – valamint Kruppai Tamás orgonaszakos növendék, a Gizella Női Kar és Koós Anita orgonaművész és a Szent Mihály-bazilika kórusa működik közre.
Az 1995-ben, a Veszprém Polgárai a Városi Zenedéért Alapítvány által alapított Csermák-díjak átadására a fesztiválzáró napján, május 11-én 17 órakor kezdődő gálahangversenyt követően kerül sor. A Csermák- díjat az év növendéke Brányi Mária alpolgármestertől, az év tanára dr. Simon Attilától, a fesztivál védnökétől, az alapítvány elnökétől veheti át.
Az idei év újdonsága a verbunkos zenei est és szakmai konferencia, az egész napos fafúvós emlékverseny Szücs József emlékére, a gitáros nap, a háziverseny, a szakmai nap koncerttel valamint a fesztiválzáró felvonulás a fúvószenekarral.
A koncertek és rendezvények, kiállítások, ismeretterjesztő előadások, hangszerbemutatók sikere és az érdeklődés évről évre jelzi, hogy az elmúlt tizenhét évben hagyomány teremtődött a veszprémi zeneiskolában, mind több gyerekben ébresztve kedvet a zenetanulás iránt, gazdagítva Veszprém sokszínű kulturális és zenei kínálatát, felmutatva értékeinket egy értékteremtő rendezvénysorozattal.