A Gizella Napok programsorozathoz kapcsolódóan reggeltől estig mintegy 180 kiállító árulta portékáit a Szabadság tér és a Vár utca által határolt területen. Sokan megfordultak a forgatagban, ki magányosan, míg mások az egész családot elhozták, hogy nézelődjenek, kóstoljanak, vásároljanak.
Danyi Zsuzsa
Édességből maximális volt a kínálat, a budapesti Danyi Zsuzsa standjánál közel hatvanféle termékből válogathattak a kényeztetésre vágyók. Érdeklődésünkre elmondta, gumicukorból és aszalt gyümölcsből fogy a legtöbb, ez utóbbiból többek között van áfonya, meggy, eper, körte, de még gyömbér is. Természetesen nem hiányozhatnak a kínálatból a tradicionális édességek, mint a krumplicukor, a kakasnyalóka, vagy éppen a törökméz, de a medvecukrot is sokan keresik.
Gombási Tamás
A Csabrendekről érkező Gombási Tamás a fa természetességét örökíti meg munkája során, főként fából készült konyhai eszközöket, valamint ékszereket árult. Mint megtudtuk, 30 éve űzi ezt a „hobbit”, korábban fafaragással is foglalkozott. A munkája legnehezebb része, hogy megtalálja a megfelelő alapanyagot, a rönköt kézbe véve pedig már a tapasztalatának köszönhetően tudja, mit érdemes abból elkészíteni.
Szeles László
Különleges lábbelikkel is találkozhattak a vásárba látogatók. Szeles László csizmadia mester több mint harminc évtizede végzi munkáját, aminek alapjait még apjától leste el, de azóta folyamatosan fejleszti tudását, a környező országok hagyományos lábbelijeit is tanulmányozza és elkészíti. Az előtte lévő cipők, csizmák kivétel nélkül mind kézzel készültek, előbbi mintegy 10, utóbbi 17-25 munkaórát igényel. Egy díszes darabot is mutat a mester, ennek csak a dísztűzése 4 órán át tartott. Úgy véli, elkényelmesedtünk, a puha cipőket keresik az emberek, az általa előállított termékek pedig keményebbek, azonban jobban is tartják a lábat.
Úgy tartják, a kézzel készült termékek sokkal értékesebbek, érződik bennük a gondoskodás, a törődés. Ez a vásáron is tapintható volt, azonban félő, hogy számos mesterség esetén nincs megfelelő utánpótlás, így ezek az események a kihalófélben lévő szakmák bemutatójává válnak.