„A Kabóciádé mindig arról szól, hogy bemutassuk magunkat, milyenek vagyunk, és kik a barátaink”, mindemellett pedig „összművészeti vonulat is van benne”, foglalta össze érdeklődésünkre a tizenkilencedik születésnapját ünneplő háromnapos fesztivál házigazdája, a Kabóca Bábszínház igazgatója, Székely Andrea.
Székely Andrea
– Idén a helyszín a fő különlegesség, hiszen itt vagyunk a Séd-völgyében, kint a természetben. Körbevesz minket a víz, a fák, minden tiszta zöld, és természetesen a romok is különleges hangulatot adnak az eseménynek – mondta Székely Andrea, aki felhívta figyelmünket a Kabóciádé mottójára: „Nád alól és gőz alól, Vízi várból nóta szól”. Ez a Weöres Sándor idézet azt foglalja össze, hogy itt vagyunk, és a gyerekeknek játszunk, hangsúlyozta.
A Kabóciádét az összművészetiség jellemzi, mivel mindig kapcsolódnak hozzá koncertek, kiállítások, figyelmet fordítanak a zenére és a kreatív játékokra is. Idén a gyerekek kipróbálhatták a homokanimációt, valamint rövidfilmek vetítése és versek feldolgozása is szerepelt a programok között. „A célközönség a gyermekes családok köre, ám az a lényeg, hogy mindenki megtalálja a helyét”, mondta Székely Andrea.
Az idei Kabóciádé különleges hangulatához egy, a Séd-völgyben tartott ősbemutató is kapcsolódik, a Helka, a Balaton tündére című vízi bábszínházban játszódó darab, mely mű a tavaly az Év gyermekkönyve díjat elnyerő Nyulász Péter: Helka - A Burok-völgy árnyai című regény alapján készült. A darabban a Balaton és a Bakony legendái elevenednek meg.
A Kabóciádé részletes programja: Ismét Kabóciádé, új helyszínen!