Némedi Lajos
Az alpolgármester a csütörtöki bemutatón kiemelte: az esemény ünnepnapként szerepel Veszprém kultúrájában, hiszen a Veszprémi Szemle immáron 25 éve jelenik meg városunkban. Némedi Lajos külön köszöntötte a Gizella-díjas főszerkesztőt, Csiszár Miklóst, valamint felhívta a figyelmet Porga Gyula polgármester hatására, aki ötleteivel hozzájárult a várostörténeti folyóiratot gondozó alapítvány megszületéséhez. – Ez a nap a kultúra ünnepe: egy település, vagy nemzet kultúrája nem lehet teljes, ha történetét nem tárják fel és nem mutatják be valamilyen formában – hangsúlyozta az alpolgármester, majd hozzátette: a Veszprémi Szemle megfelel ennek a célkitűzésnek.
Faa Judit
A négy éve működő Veszprémi Szemle Alapítvány nevében a kuratórium elnöke, Faa Judit köszöntötte a megyei könyvtár Kisfaludy-termében összegyűlt érdeklődőket. Beszédében összefoglalta a jubileumi, 25. szám kiadását megelőző időszak főbb történéseit. Az elnök asszony elmondta azt is, hogy bár az anyagi támogatás nem mindig kiszámítható, évi négy számmal jelennek meg, ami „nem kis eredmény”, húzta alá. Hozzátette: a szerzői kör folyamatosan bővül, majd megköszönte többek között az önkormányzat, a támogató civilek, valamint a honoráriumukról lemondó szerzők segítségét is.
Lenner Tibor
Ezt követően a folyóirat új szerzője, Lenner Tibor, a Nyugat-Magyarországi Egyetem docense tartott bemutató előadást a Szemlében megjelent tanulmányából, melyben a városok alaprajzát kutatta. A több szálon is Veszprémhez kötődő geográfus azt vizsgálta a kötetben is olvasható munkájában, hogy a természeti környezet mennyire befolyásolta a dunántúli megyeszékhelyek alaprajzi fejlődését.
A kötetben e mellett természetesen még számos érdekes olvasnivalót találhatunk, így Poór Ferenc tollából végigkísérhetjük a Bakony Művek történetét a fénykortól a vég napjáig, szemezgethetünk a veszprémi úttörőház múltjában Jákói Bernadett emlékeinek köszönhetően, és Varga Miklósnak köszönhetően olvashatunk szemelvényeket is a piaristák veszprémi letelepedésének 275 esztendős évfordulójáról is, valamint a már említett Lenner Tibor tanulmány is tartalmas barangolásra hívja a legújabb Veszprémi Szemle olvasóit.