1 GJ (giga joule) gáz a VKSZ-nek 3129 forintjába kerül, míg 1 GJ távhőt
3027 forintért ad tovább, tehát jóval áron alul. Még mindig jobban állunk mint
más városok. Székesfehérváron az emelés előtt kellett 3105 forintot fizetni az
egységnyi távhőért, a fővárosban pedig még ennél is többe, 3435 forintba került
1 GJ – mondta Göttlinger László, a VKSZ Rt. vezérigazgatója. Czaun János
hozzátette, a város vezetése is arra törekszik, hogy minél kisebb mértékben
kelljen emelni az energiaárakat, ehhez hozzájárul majd az is, ha 2012-ben saját
tulajdonba kerülnek a gázmotorok.
A tájékoztatóan elhangzott, hogy tulajdonképpen felkészültünk a télre, bár ügyeletben hivatalosan csak november 15-től kell lennie a Közüzeminek. Az elmúlt egy hétben a korán jött hideg miatt a lakások nagy részében el kellett indítani a fűtést, ez azt jelenti, hogy 7800 veszprémi lakásból 7500-ban már fűtenek, akárcsak minden közintézményünkben, a hivatalokban és iskolákban. A havazásra is időben felkészültek. Eddig 2000 tonna szóróanyagot kevertek be, valamint a gépek átvétele és műszaki vizsgáztatása is folyamatban van.
A Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt bevétele az első fél évben jelentősen emelkedett, 2 millió forint híján eléri a 2 milliárdot. Részben a bevételi növekedésnek köszönhető, hogy önerőből korszerűsíteni és bővíteni tudták a Cseri hulladéklerakót. A beruházás a cégnek közel 100 millió forintjába került. A fejlesztés elengedhetetlen volt, ráadásul sürgető, hiszen a lerakó hamarosan megtelt volna, a királyszentistváni hulladéklerakó projektje pedig csúszik, így azt legkorábban 2010-ben tudják megnyitni. Lomtalanításra is komoly erőt fordítanak az idei évben is. Göttlinger László szerint szerencsére a begyűjtött mennyiségen is meglátszik, hogy folyamatosan csökken a települési hulladék, a lom és az építési törmelék. Egyre többen használják a szelektív szigeteket is.
Január 1-je óta a parkfenntartás és gondozás is a VKSZ-hez került. Az elmúlt fél évben szemmel láthatóan javult a zöldterületek minősége. Már megkezdték a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság döntése alapján a Kinizsi utcánál a 62 elkorhadt gesztenye- és diófa kivágását, illetve pótlását. A temetőben is történtek változások. Itt is korszerűsítették a hulladékgyűjtést, kiépítették a térvilágítási rendszert, lecserélték a padokat és kannákat helyeztek ki. A tervek között szerepel, hogy nem csak bővítik a Vámosi úti temetőt, hanem egy új hamvasztó parcellát és egy bonctermet is építenek.