A VeszprémFest kísérőrendezvénye jóvoltából idén öt, a zenei-művészeti élet különböző területeiről érkező "művész-Díva" előadása nyújt majd különleges élményt: Udvaros Dorottya, Zséda, Szulák Andrea, Miklósa Erika és Palya Bea koncertje varázsolja el az érdeklődőket a jezsuita kolostorban. Ma, csütörtökön a Szulák Andrea Quintet előadását élvezhetik a Séd-völgyébe kilátogatók.
A történet jó másfél éve kezdődött, amikor a Dés László kezdeményezése nyomán megrendezésre kerülő „Jazz az Operában” elnevezésű est alkalmából Szulák Andrea – többek között – együtt muzsikált a hazai dzsesszélet két illusztris alakjával, Balázs Elemérrel és Ifj. Szakcsi Lakatos Bélával. A magyar örökzöldek dzsesszes köntösbe való bujtatásának ötlete aztán odáig fejlődött, hogy összeállt egy hattagú zenekar Szulák Andrea Quintet néven. A Szeretni bolondulásig CD hat kiváló, összeszokott zenész zseniális egymásra hangoltságának, varázslatos összjátékának eleven megtestesülése, melyen a magyar szívnek és fülnek kedves melódiák csendülnek fel dzsesszes hangzásban. Makulátlan dinamikával ékesítve, Szulák lágyan simogató hangja egyik dallamot a másik után fűzi fel a fényesen csillogó, képzeletbeli láncra. A tollpiheként lebegő pianók szabad szárnyalásba csapnak át. A belső erő által fűtött törékenység bámulatba ejtő.
Szulák Andrea - ének
Balázs Elemér – dob
Fenyvesi Márton – gitár
Ifj. Szakcsi Lakatos Béla – zongora
Lakatos 'Pecek' Krisztián – bőgő
Zana Zoltán - szaxofon
Ezzel párhuzamosan természetesen folytatódnak a Rozé, Rizling és Jazz Napok eseményei is. 17 órától az Uher Bálint trió kavarja fel a zenei állóvizet, majd a Rácz Roland Trió veszi át a stafétát 19 órai kezdettel. Rácz Roland (jazz-zongoraművész, zeneszerző) a feltörekvő fiatal jazz-zenész generáció egyik jeles képviselője. Ez a sokoldalú, számtalan zenei stílusban jártas fiatalember olyan jazz- és pop előadókkal dolgozott már együtt, mint pl.: László Attila, Szendőfi Péter, Papesch Péter, Winand Gábor, Budapest Jazz Orchestra, Huszár Endre, Pély Barna, Mohai Tamás, Emilio, Ghymes, Faxni, Tóth Vera. 2008-ban diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Oláh Kálmán tanítványaként, és azóta a Magyar Jazz Szövetség zeneszerző versenyein többször is dobogós helyen végzett. Tavaly triójával harmadik helyezést ért el a jazz szövetség jazz-combo versenyén.
A Rácz Roland Trió jelenlegi formájában 2010 óta létezik. Legfőbb jellegzetessége, hogy nincsen külön basszushangszeres, ezt a funkciót is a billentyűk szólaltatják meg. A zenekar stílusa a fúziós jazzhez áll a legközelebb, de ami leginkább jellemző rájuk, az a rendkívül energikus játékmód. A trió további tagjai szintén elképesztő tehetségű muzsikusok: Potesz Balázs (dobok) és Gotthárd Mihály (gitár). A zenekar épp első albumát készíti, ami várhatóan ősszel fog megjelenni. Ezen a lemezen szerepelni fog a zongorista két már zeneszerzői díjakkal jutalmazott szerzeménye is. A veszprémi közönség a különleges trió hangzására formált jazz- és jazz-rock "örökzöldeken" kívül már ebből a rendkívül színes lemezanyagból is kaphat egy kis ízelítőt, de addig is be kell érni az itt található nótákkal.
21 órától a 2010-ben alakult Szőke Nikoletta Quartet zenél majd, Niki mellett Szakcsi Lakatos Róbert (zongora), Barcza Horváth József (nagybőgő) és Mohay András (dobok) játszanak benne. A Shape of My Heart (2011) és a My Song (2010) lemezeken már ezt a formációt hallhatja a közönség. A Quartetben a tagok régebb óta játszanak együtt, valóban összeforrott társaság, kitűnő zenészek alkotják. Ráadásul ezzel a formációval talán a legmozgalmasabb az élet. Tapasztalatukat a tokiói Cotton Clubtól a különböző európai fesztiválokon és egyéb helyszíneken át magyarországi megjelenésekig (MÜPA, Budapest Jazz Club, Művészetek Völgye Fesztivál) számtalan helyszínen megszervezett fellépéseink alkalmával szerezték.
„Nekem a Quartet a jazz szeretete, a művészet tisztelete, a profi zenélés és az ezzel járó végtelen áramlás helyszíne. Ha a Quartettel lépünk fel én valahogyan a gyökereimhez térek vissza.”
A Quartet legújabb lemeze, az „Inner Blaze” címet viselő album 2012. február 28-án jelent meg a japán Atelier Sawano kiadó gondozásában.